reklamı kapat

POPÜLER

Hepsi bir arada bilgisayar rehberi

SAMSUNG ATIV ONE 7

SAMSUNG ATIV ONE 7

ATIV ONE 7’NİN 27 İNÇLİK EKRANI YALNIZCA DOKUNMAYA DUYARLI DEĞİL, BELLİ BAŞLI EL HAREKETLERİNE DE CEVAP VERİYOR

Tüm üreticilerin diğerlerine fark atmak için can attığı, kullanıcıyı şaşırtmak, ürünlerinin fonksiyonelliğiyle onların hayatını kolaylaştırmayı hedeflediği bir ortamda, hareketlerle kontrol edilebilen hepsi bir arada bilgisayarıyla Samsung, aradığı farkı bulmuş gibi görünüyor. ATIV One 7, sadece donanım ya da performans özellikleriyle dikkate değer bir cihaz değil. Farklı ekran yetenekleriyle de öne çıkıyor. Ve bununla kastettiğimiz yalnızca ekranın 10 noktalı dokunmatik özellikte olması değil.

TEMEL KOMUTLAR
Samsung’un akıllı televizyon serilerinde karşımıza çıkan hareketle kontrol fonksiyonu daha sonraları Galaxy S4’ün ardı arkası kesilmez teknik özellikler listesinde de karşımıza çıkmıştı. Ekrana yarım metreyle bir metre uzaklık arasında yapacağınız belli başlı el hareketlerini tanıma özelliği bulunan ATIV One 7, beş ayrı komutu algılayıp yerine getiriyor. Elle yapılan işaretler Windows 8’in karolu arayüzünde ya da normal masaüstünde olsun, hangi ekranda olduğu fark etmeden çalışıyor. Fareyi oynatırmış gibi ekranda gitmek istediğiniz yere ulaşmak için elinizi havada hareket ettiriyorsunuz. Tıklama için eli yumruk yapmak, pencereyi kapatmak için hızlıca iki yana sallamak, sağa veya sola kaydırma hareketi için eli sağ ya da sola doğru hareket ettirmek, ses açıp kısmak için havada küçük bir daire çizmek bu hareketlerin bazıları. Bunu gerçekten kullanıp kullanmayacağınızı düşünüyor olabilirsiniz ancak işinize yarayacağı zamanlar mutlaka olacaktır. Bilgisayarda ünlü şef Jamie Oliver’ın uygulaması yüklü. Yemek tarifleri ve videolarının bulunduğu bu uygulamanın arayüzünde, o yemekleri yaptığınız esnada klavyeye ya da ekrana dokunmadan, yalnızca bilek hareketlerinizle gezebiliyorsunuz. Kullanım kolaylığı puanının artmasına hizmet edecek bir özellik.

Bilgisayarın donanımı da ortalamanın üzerinde performans sunabilecek düzeyde. Üçüncü nesil Intel Core i7 işlemcisi bulunan bilgisayarın RAM’i 8 GB, depolama alanı ise 1 TB. Ekranın açısını geriye yatırarak ayarlayabiliyorsunuz. ATIV One 7’nin monitörü, şık görünen bir standın üzerinde duruyor. Ekran üzerinde, sağ alt köşede, normalde bir monitörde olması gereken birtakım ayar düğmeleri dikkat çekiyor. HDMI girişinden bağlayacağınız farklı cihazların monitörü olarak kullanırken Samsung’un ekranının parlaklık ya da diğer değerlerini dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Cihaz üzerinde hem HDMI girişi hem de çıkışı bulunuyor.

Bilgisayarın hemen hemen tüm bağlantı noktaları ekranın altında yer alıyor. Bu anlamda ulaşması zor bir alan gibi göründüğünü belirtmemiz gerek. Fakat Samsung bunun için de bir çözüm sunmuş ve sık kullanılan bağlantılar için ikinci bir alanı daha değerlendirmiş. Kullanıcıların en sık kullandığı bazı girişleri ekranın yan kenarı üzerinde bir kapak altına konumlandırmış. İki USB 3.0 girişi, SD kart okuyucu, kulaklık ve mikrofon bağlantıları bu kapağın altında yer alıyor.
SAMSUNG ATIV ONE 7

ATIV One 7, farklı stant tasarımıyla evde ya da ofiste durduğu köşeye estetik katıyor.

SAMSUNG ATIV ONE 7

1920×1080 piksellik ekran 10 parmak dokunmatik özellikli.

SAMSUNG ATIV ONE 7

Kullanılan panel teknolojisi sayesinde ekran, 178 dercelik geniş görüş açısı sunuyor.

KRİTİK ÖZELLİKLER

İŞLETİM SİSTEMİ
WINDOWS 8
EKRAN
27 İNÇ FULL HD DOKUNMATİK
İŞLEMCİ
INTEL CORE i7-3770
BELLEK
8 GB
DEPOLAMA
1 TB