reklamı kapat

POPÜLER

Hepsi bir arada bilgisayar rehberi

Asus Transformer AiO

ASUS TRANSFORMER AiO

ASUS, DÜNYANIN İLK AYRILABİLİR EKRANLI HEPSİ BİR ARADA BİLGİSAYARINI SUNAR

Asus Transformer AiO, iki işletim sistemi yüklü bir masaüstü bilgisayar. Hem Windows 8 hem de Android 4.2.1 işletim sistemini kullanabiliyorsunuz. Hatta ve hatta bu iki işletim sistemini aynı anda, iki ayrı kişi bile kullanabiliyor. Teknik olarak biraz daha detaya girelim: Cihaz bir ana ünite, ayrılabilir 18,4 inçlik Full HD ekran, kablosuz klavye ve fareden oluşuyor. Ana ünite üzerinde masaüstü bilgisayarın donanım bileşenleri yer alıyor. Android işletim sistemi ile çalışan tabletin NVIDIA Tegra 3 işlemcili konfigürasyonu ise 18,4 inçlik ekranın içinde yer alıyor. Windows 8 işlemcili masaüstü bilgisayarın ekranı ana üniteden ayrıldığında, aynı kablosuz ağ üzerinden birbirlerine daha önceden tanıtılmış oldukları için kesinti yaşamadan çalışmaya devam ediyorsunuz. Ekranın arka tarafında açılabilen minik bir ayak bulunuyor. Bu sayede ekranı ana üniteden çıkardığınızda masanın üzerine tek başına da koyabilirsiniz. Açısı ayarlanabilen bu ayağı tamamen kapatıp 18 inçlik tableti yatık vaziyette de kullanmak mümkün. Android işletim sistemine ekran ayrı olsun ya da olmasın; her iki durumdayken de geçmek çok kolay. Ekranın sol yanında yer alan mavi tuşa basarak işletim sistemleri arasında tek hamlede geçiş yapmak mümkün.

BÜYÜK EKRANIN FAYDALARI
Transformer AiO, üçüncü nesil Intel Core işlemcilerle çalışıyor. 8 GB bellek, 2 GB bellekli NVIDIA GeForce GT730M, 1 TB depolama alanından oluşan PC tarafının konfigürasyonuna ek 18,4 inç ekranlı tabletin işlemcisi NVIDIA Tegra 3. Tablette kullanıcıya 2 GB bellek ve 32 GB depolama alanı sunuluyor. Asus’un açıklamasına göre Android’li tablet 5 saatlik pil ömrüne sahip. 18,4 inçlik tableti ne taşımak ne de elde kullanmak kolay ama aslında ekran boyutunun dezavantaj olduğu düşüncesine de kapılmamak lazım. Çünkü Asus, bu cihazı ev ve ofis kullanımı için tasarlamış.

Daha çok iş kullanımına uygun bir masaüstü bilgisayar ve multimedya içerikler için uygun dev ekranlı bir tablet olarak görebiliriz. Oyun, film, fotoğraf gibi içerikleri tüketirken büyük ekran kullanıyor olmaktan her zaman insana daha çok keyif verir. Daha önce de belirttiğimiz gibi bu ikisini aynı anda yapmak da mümkün.

Bir kullanıcı Transformer AiO üzerinde Windows 8 tarafında çalışırken ikinci kullanıcı Android tablette oyun oynayabilir ya da film izleyebilir. Transformer AiO’nun HDMI çıkışını kullanarak ana üniteyi farklı bir monitör ya da televizyona bağlayarak Windows 8 tarafında çalışmak ve aynı anda 18,4 inçlik Android tablette farklı işlerle meşgul olmak mümkün. İki tarafın çalışması birbirini etkilemiyor. Ekranı ana üniteden ayırmadan başladığınız işe Windows 8 tarafında, daha sonra kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Cihaz bağlantıda kalmak için Wi-Fi ağını kullandığı için buradaki bant genişliği de önemli. Daha hızlı bağlantı için Dual-Band desteği sunan Transformer AiO, 2,4GHz bandında oluşabilecek sinyal karışması ve parazitlerden etkilenmemek için 5GHz bandında da çalışabiliyor.
Asus Transformer AiO

Asus’un ekranı takıp çıkarılabilir dizüstülerinden sonra masaüstü bilgisayarıyla da tanışmış olduk.

Asus Transformer AiO

Tablet, arkasındaki standı sayesinde yalnız başına ayakta durabiliyor.

Asus Transformer AiO

Windows 8 ile Android arasında geçiş yapmak için yan taraftaki mavi düğmeye basmak yeterli.

KRİTİK ÖZELLİKLER

İŞLETİM SİSTEMİ
WINDOWS 8
EKRAN
18,4 İNÇ FULL HD DOKUNMATİK
İŞLEMCİ
INTEL CORE i5-3350P
BELLEK
8 GB
DEPOLAMA
1 TB