reklamı kapat

POPÜLER

Hepsi bir arada bilgisayar rehberi

Exper Tria L7B

EXPER TRIA L7B

CİHAZIN İLGİNÇ STANT TASARIMI, BULUNDUĞU YERE YATIRILARAK KULLANILABİLMESİNE OLANAK TANIYOR

Son dönemde teknolojik ürünlerin tasarımlarına kullanıcının verdiği öncelikte artış oldu. Televizyondan tablete, telefondan fotoğraf makinesine kadar kullandığımız tüm cihazlar akıllı özelliklere sahip. Sundukları kilit özelliklerle hayatı kolaylaştırmaya çalışan üreticiler artık ürünlerinin taşınabilirliğini artırmaya bakıyor. Boyutlar küçülüyor, ağırlıklar düşüyor. Hepsi bir arada bilgisayarların tabletler kadar incelmesinin altında da tasarıma verilen önem ve taşınabilirlik hevesi yatıyor. Exper’in hepsi bir arada bilgisayarı Tria L7B, o kadar ince bir kasaya sahip ki insanın tam donanımlı bir bilgisayar olabileceğine inanası gelmiyor. 21,5 inç Full HD dokunmatik ekranlı L7B, 4,8 kilogram ağırlığıyla neredeyse taşınabilir bilgisayarlarla eş bir yapıda. Tabii opsiyonel olarak sunulan dahili pil sayesinde taşınabilir hale getirmek de mümkün. Pilini taktığınız zaman çalışmanızı bölmeden, ekranı yanınıza alıp kolaylıkla mekan değiştirebilirsiniz. Bu incelik ve hafiflik sayesinde neredeyse tabletlerle eş bir kullanım alanı sunuyor.

HEM EĞLENCE HEM İŞ
Exper’in hepsi bir arada bilgisayarı Tria L7B, üçüncü nesil Intel Core i5 işlemci ile çalışıyor. 500 GB’lık depolama alanı ve 4 GB RAM’i bulunuyor. Bilgisayarın pozisyonu ayarlanabilir standı sayesinde geriye yatma açısını ayarlayabildiğiniz ekranın üst kısmında ikinci ve daha küçük bir stant yer alıyor. Bu mekanizma, hem Tria L7B’yi taşımanıza yardımcı oluyor hem de ekranı masaya neredeyse paralel hale getirebilmenize imkan tanıyor.

Bu minik ayağı kaldırarak, ekranı masanı üzerine eğimli bir şekilde yatırabiliyorsunuz. Tria L7B’yi bu pozisyonda kullanırken Windows arayüzü üzerinde çalışmalarınızı kontrol etmek, dokunmatik ekran üzerinde ister eğlence ister iş ile ilgili uygulamaları kullanmak daha zevkli bir hale geliyor. Sunduğu bu esneklik özellikle çocuklu ailelerin hoşuna gidebilecek gibi görünüyor. Adeta 21,5 inç ekranlı bir tablet gibi kullanılabildiği için masaya paralel kullanım esnasında oyun oynamak çok daha ilgi çekici olabilir. Ekranın 10 noktalı dokunmatik desteği sayesinde ise birden fazla kişi eğlenceli vakit geçirebilir.

21,5 inçlik ekran 1920×1080 piksel çözünürlüğünde. Optik sürücü ekranın sol yanında yer alıyor. Sürücünün altında iki USB girişi ve kart okuyucu mevcut. Sağ yanda USB 3.0 girişi, kulaklık çıkışı, mikrofon girişi ve açma düğmesi bulunuyor. USB 2.0 girişlerinden bir tanesi de Ethernet ve güç girişiyle aynı konumda, ekranın arka tarafında yer alıyor. Tria L7B’nin ekran standı sayesinde farklı bir tarzı ve pek çoklarına göre farklı bir kullanım alanı daha sunabildiği kesin. Ancak rakiplerinden geri kaldığı noktalar da yok değil. 500 GB’lık depolama alanı çoğu hepsi bir arada bilgisayarın depolama kapasitesinden düşük. Eğlenceye bu kadar uygun bir cihaz olmasına rağmen HDMI girişi ya da çıkışının bulunmaması da bir eksi olarak görülebilir. Harici olarak birtakım cihazları bağlayarak bilgisayarın Full HD ekranından yararlanabilseydik hiç de fena olmazdı.
Exper Tria L7B

21,5 inç ekranlı Tria L7B’nın kalınlığı yalnızca 26 mm.

Exper Tria L7B

Masaya paralel olarak konumlandırılabilmesi, kullanım alanını genişletiyor.

Exper Tria L7B

Cihazın opsiyonel olarak sunulan bir de pili var. Prize bağlı kalmanıza gerek kalmayabilir.

KRİTİK ÖZELLİKLER

İŞLETİM SİSTEMİ
WINDOWS 8
EKRAN
21,5 İNÇ FULL HD DOKUNMATİK
İŞLEMCİ
INTEL CORE i5-3230M
BELLEK
4 GB
DEPOLAMA
500 GB