reklamı kapat

POPÜLER

Hepsi bir arada bilgisayar rehberi

HP ENVY Recline

HP ENVY RECLINE

MASAYA PARALEL HALE GETİRİLEBİLEN HP ENVY RECLINE, SUNDUĞU BU ESNEKLİKLE FARK YARATIYOR

Hepsi bir arada bilgisayarların çıkış noktası masaüstü bilgisayarların hantallığıydı. Dizüstü bilgisayarların henüz kullanıcıların ana bilgisayarı olarak görülmediği ve yetersiz kaldığı bir ortamda masaüstü bilgisayarlar, güçlü konfigürasyon ve yüksek depolama alanı sunabilen yegane ürünlerdi. Neyse ki bir süre sonra masaüstü bilgisayarların çirkin kasalara sahip olmasının şart olmadığı ortaya çıktı da estetik kaygısı ve kablosuz kullanım kavramları hayatımıza girdi. Fazlasıyla yer kaplayan, bulunduğu masanın altını üstünü işgal eden, her tarafından güç kablolarıyla bağlantı kabloları fışkıran bilgisayarlar yavaş yavaş kasasız, kablosuz klavye ve farelerle çalışan modellere dönüştü.

BEKLENEN HAREKET
Microsoft’un Windows 8’i tanıtmasıyla birlikte dokunmatik ekranlarla donanan dizüstü bilgisayarlar adeta evrim geçirmişti; LOG’un inceleme sayfalarında pek çok dönüştürülebilir tablet bilgisayara yer vermiştik. Windows 8’in hareketli masaüstü karoları, büyük ikonları, farklı arayüzüyle dokunmatik kullanıma uygun oluşu dizüstü bilgisayarlarda olduğu gibi hepsi bir arada bilgisayar ekranlarında da etkili oldu. Bir süredir çoğu hepsi bir arada bilgisayarın ekranında olduğu gibi HP’nin en yeni hepsi bir arada modeli ENVY Recline’da da dokunmatik ekran dikkat çekiyor. 23 ve 27 inçlik iki modeli bulunan Recline açıka görülüyor ki tasarım olarak “özgün” bir cihaz değil. Öte yandan sade ve zarif kasalı ENVY Recline ile HP, kullanıcıların çok önemli bir problemine çözüm getirmiş gibi görünüyor.

Dokunmatik ekranlar, dizüstü bilgisayarlarımızın aksine masamızın üzerinde duran bir monitördeyken rahatça kullanılamıyor. Kolları ekranla aynı seviyede, sürekli o yükseklikte tutmaya çalışmak yorucu oluyor. Fakat HP, Recline’da hayata geçirdiği ayarlanabilir ekran tasarımıyla bu problemin önüne geçiyor. Böylece hareket özgürlüğünü farklı bir boyuta taşımış oluyor. ENVY Recline’ın özel menteşesi bilgisayarın masayla paralel olana kadar yatırılabilmesini sağlıyor. Buna ek olarak masanın kenarına kadar çekip, ekranı kucağınıza iyice yaklaştıracak kadar aşağı da sarkıtabiliyorsunuz. Yıllarca başka bir markadan beklediğimiz bu tasarımı HP’den görmek sevindirici.

Önümüze, sonunda kolumuz yorulmadan kullanabileceğimiz formda bir dokunmatik ekran koyan HP’nin yeni hepsi bir arada cihazı performans olarak da gayet başarılı görünüyor. 23 inç ve 27 inçlik iki modeli bulunan ENVY Recline’da ekranlar Full HD çözünürlüğünde ve IPS panelli. 10 noktalı dokunmatik ekranlı ENVY Recline’ın 27 inç ekranlı olan versiyonu 2,9 GHz hızında dördüncü nesil Intel Core i5 işlemci, 12 GB RAM (16’ya artırılabiliyor), 1 TB HDD depolama alanı ya da 256 GB SSD ile beraber geliyor.

23 inç ekranlı modelde 2 GHz hızında dördüncü nesil Intel Core i7 işlemci, 8 GB RAM, 1 TB HDD ya da 256 GB SSD seçenekleri mevcut. HP ENVY Recline serisi üzerinde NVIDIA GeForce GT730A grafik kartı, beş USB, bir HDMI girişi mevcut. ENVY Recline 27’de ayrıca kullanıcıların bir dokunuşla fotoğraf, kişi listeleri ve URL’leri paylaşmasına imkan tanıyan NFC bağlantısı da bulunuyor.
HP ENVY Recline

Çift hoparlöre sahip özel seri HP ENVY Recline PC Beats Edition, kırmızı rengiyle dikkat çekiyor.

HP ENVY Recline

Bu tasarım, büyük ekranda dokunmatik özelliğini kullanırken kollarımızın yorulmasını engelleyebilir.

HP ENVY Recline

Bağlantıların bir kısmı monitör üzerindeyken bazıları da standın üzerinde yer alıyor.

KRİTİK ÖZELLİKLER

İŞLETİM SİSTEMİ
WINDOWS 8
EKRAN
23 İNÇ FULL HD DOKUNMATİK
İŞLEMCİ
INTEL CORE i7-4765T
BELLEK
8 GB
DEPOLAMA
1 TB