reklamı kapat

POPÜLER

Herkes iPhone 6’yı bekleyedursun, eski iPhone modelleri şov yapmaya devam ediyor

Bu akşam nihayet gün yüzüne çıkacak yeni iPhone modeliyle ilgili aylardır konuştuk, yazdık, çizdik. Ancak eski iPhone’larınıza hemen burun kıvırmanıza gerek yok. Zira raporlar, eski Apple ürünlerinin hala popülerliğini koruduğunu gösteriyor.

Mobil analiz şirketi Localytics‘in verilerine göre, iPhone 5 (iPhone 5s bile değil) ve iPad 2 hala en çok kullanılan Apple ürünleri olarak göze çarpıyor. iPhone 5s bu alanda hala bir önceki modelin gerisinde yer alıyor ancak görünüşe göre, bu durum Apple için iPhone 5’i pazardan çekmeye engel değil. iPhone sahiplerinin yüzde 27’si hala iPhone 5 kullanmaya devam ediyor.

Öte yandan satış konusunda, Apple’ın pazarlama stratejisi sağ olsun, her yeni model bir öncekini geçmeyi başarmış durumda. 2010 yılında iPhone 4 ilk haftasında Apple’a 1,7 milyon dolar kazandırırken, 2011’de iPhone 4s 4 milyon dolar, iPhone 5 5 milyon dolar ve son olarak iPhone 5s şirketin kasasına bir haftada 9 milyon dolar eklemeyi başarmış. Bakalım iPhone 6, eski sürümleri yabana atabilecek mi?

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Herkes iPhone 6’yı bekleyedursun, eski iPhone modelleri şov yapmaya devam ediyor” için 4 cevap

 1. saaahane dedi ki:

  Milyon dolar nedir saçmalamayın.. Sadece Türkiye pazarından ondan daha fazla kar yapıyordur.

 2. xemsix dedi ki:

  milyardır o milyar

 3. Aladdin Keykubat dedi ki:

  saaahane sen salak mısın? Orada koskoca”ilk haftasında” yazıyor. Önce okumasını öğren, sonra yorum yap gerizekalı seni.

 4. Mert imir dedi ki:

  “Thanks to…” sayesinde diye dilimize çevrilir, “…sağolsun” filan diye çevrilmez! Ama yine de “…’e teşekkürler” gibi bir saçmalık yapmamanıza da şükür!