reklamı kapat

POPÜLER

Hızlı ve Öfkeli’nin Jesse’si 16 yıl sonra Volkswagen Jetta’sıyla bir araya geldi [Video]

Filmde kullandığı Jetta’sının baştan yaratılmış versiyonuyla 16 yıl sonrasında tekrar buluşan Chad Lindberg’in tepkileri görülmeye değerdi.

2001 yılında hayatımıza giren Hızlı ve Öfkeli serisiyle ilgili sizlerle paylaştığımız her haberde, film içerisinde yer alan karakterlerin artık ailemizden biri haline dönüştüğünün vurgusunu yapıyoruz. 16 yılı geride bırakan ve son olarak sekizinci bölümüyle karşımıza çıkan serinin özellikle son bölümle birlikte, çıkış noktasındaki ruhunu kaybettiğini düşünen hayran kitlesi hiç azımsanmayacak seviyede. Hal böyle olunca bazılarımız serinin çıkış noktasındaki filmlere geri dönerek, anılarını canlandırma yoluna gidiyor. Paul Walker‘ın hayatını kaybetmesiyle temel taşlarından birisini kaybeden serinin ilk filminde, ana karakterlerin dışında kalsa da ailenin önemli parçası olan karakterler de halen aklımızda. Bu karakterlerden birisi olan Jesse, Dominic’in otomobillerini baştan yaratan “bilim adamı” olarak filmde yer aldı. Akıllarımızda otomobil tanrılarına teşekkür niteliğinde ettiği duayla kalan Jesse karakterinin ömrüyse maalesef ilk filmle birlikte sona erdi. Söz konusu Jesse ve Hızlı ve Öfkeli olunca, MKIII Volkswagen Jetta‘yı da hatırlamazsak olmaz. Dom’un Charger‘ı, Brian’ın Suprası‘nda olduğu gibi Jesse karakteriyle özdeşleşen o Jetta, bugün yani tam 16 yıl sonra birebir olarak Kanadalı GAB Eurosport ekibi tarafından hayata döndürüldü.


En ufak noktasından en göz önünde olan parçasına kadar birebir oranda baştan yapılan Jetta projesini tamamladıktan sonra karakteri canlandıran Chad Lindberg ile iletişime geçen GAB Eurosport ekibi, Amerikalı oyuncuyu Kanada’ya davet etmiş. Instagram üzerinden yapılan yazışmaların sonunda proje için Kanada’ya geleceğini ifade eden Lindberg, heyecanla garajın yolunu tutmuş. Bundan sonrasındaysa Lindberg’in tepkileri ve gözlerinin doluluğuyla belleklerimizde yer edinecek bir kavuşma anı… Buluşmanın ardından sohbet sırasında da mutluluğu gözlerinden okunan Lindberg’in, Jetta projesiyle birlikte bir hastaneye fon sağlamak adına düzenlenecek satış organizasyonunda yer alacağı bilgisi paylaşıldı. Serinin tüm tutkunları gibi bizi de hem üzen hem de mutlu eden bu projenin ardından tekrar aklımıza araba tanrılarına gönderilen mesaj geliyor; “Bize, verdiğin için nitrolu yakıt enjeksiyonları, turbolar ve titanyum valf kapakları için teşekkürler.”. Umarız Jetta’nın satışına kadar, Jesse tekrar bir Honda S200 ile anahtarına yarışmaz.

VİDEO

Bonus
https://youtu.be/zrFdqfehSzg