reklamı kapat

POPÜLER

The Boring Phone

Screenshot

Screenshot

Screenshot

Screenshot

Screenshot

Screenshot

HMD ve Heineken hazırladı: “The Boring Phone”

 - Güncelleme: 17 Nisan 2024 08:48

Yeni nesil Nokia telefonları üreten HMD ve bira tarafının devlerinden Heineken bir araya gelerek “The Boring Phone” isimli telefonu hazırladı.

HMD ve Heineken tarafından hazırlanan kapaklı cep telefonu The Boring Phone, en baştan belirtmek gerekirse satışa sunulacak bir seçenek değil. Aktarıldığı kadarıyla ürün gerçekten üretilmiş (Toplam 5.000 adet) ancak sadece İngiltere’de düzenlenecek bazı çekilişler ile dağıtılacak. İçinde uygulama olmayan, bir web tarayıcısı bulunmayan veya e-posta alamayan ya da gönderemeyen ancak “Snake / Yılan” oyunu bulunan telefon, sadece temel iletişime dayanıyor. İçinde 2.8-inç, dışında ise 1.77-inç ekranlar taşıyan yer alan üründe, 0.3 megapiksellik bir kamera ve 3.5 mm kulaklık girişi yer alıyor. 2G, 3G ve 4G ağlarına bağlanarak telefon görüşmeleri ve SMS gönderimi yapılabilen cep telefonu, temelde “aptal” bir seçenek olarak sıkıcı ve kağıt üzerinde bu yapısıyla arkadaşlarınızla daha fazla vakit geçirmenize imkan tanıyor. En azından HMD ve Heineken ikilisi öyle düşünüyor, akıllı telefonlar biliyorsunuz insanların yüz yüze kurdukları sosyal ilişkileri ciddi şekilde azaltıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bundan önce yeni cep telefonları Nokia 6310 (2024), 5310 (2024) ve 230 (2024) tanıtılmıştı. Resmi Türkiye satışı olası olmayan yeni Nokia 6310 (2024), 5310 (2024) ve 230 (2024), tahmin edebileceğiniz üzere sadece temel ihtiyaçlara odaklanıyor. Halen şaşırtıcı şekilde bu telefonlara pazara bulabilen ve üretimi aktif olarak sürdüren HMD, cep telefonlarına temel seviyede kameralar yerleştirmiş ve renkli ekranlar taşıyan modellere Unisoc işlemciler ile güç veriyor. Çift SIM destekli cep telefonları, aktarıldığı kadarıyla sadece 2G ağ desteğiyle geliyor yani 3G ve üstü ağlarda kullanılamıyor. Bu oldukça garip görünüyor, telefonlar için fiyatlar henüz paylaşılmıyor.

HMD Global, bundan önce karşımıza kendi adını taşıyan telefonlarla çıkacak haberiyle ses getirmişti. HMD Global, aldığı lisans üzerinden çok uzun yıllardır Nokia markalı Android telefonlar üretiyordu. Bu telefonlar ile hiçbir zaman aşırı öne çıkamayan firma, artık direkt olarak “HMD” adı altında Android telefonlar da üretecek. Bu adımıyla daha önce Nokia akıllı telefonları tamamen rafa kaldırdığı düşünülen firma, yapılan  yeni açıklamaya göre önümüzdeki dönemde yeni Nokia telefonlar pazara sunacak.

The Boring Phone yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu