reklamı kapat

POPÜLER

Honda Türkiye

Honda Türkiye’den “stokçuluk” iddiaları hakkında resmi açıklama

Stokçuluk iddialarıyla sosyal medyada gündeme gelen görüntüler sonrasında Honda Türkiye’den resmi açıklama gecikmedi.

Türkiye pazarında otomobil fiyatlarının son yıllarda zirveyi yakaladığı günümüz dinamikleri, pek çok tartışmayı da beraberinde getiriyor. Geçtiğimiz günlerde yetkili bir bayii üzerinden Ford’un gündeme geldiği usulsüzlük sürecinin bir benzeri için şu sıralar Honda Türkiye cephesine oklar yöneltildi. Kamera görüntüleri üzerinden bir Honda bayiinin satış yerine stokçuluk yapıldığının iddia edildiği görüntüler sonrası Honda cephesinden resmi bir açıklama geldi. İddiaların asılsız olduğunu belirten marka, söz konusu faaliyetin, kurumsal firmalara filo kiralama odağında yapıldığını açıkladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honda Türkiye basın açıklaması

Markanın resmi kanalları üzerinden yayınladığı açıklamanın tam metni şu şekilde;

Bazı sosyal medya hesaplarında, bir Honda bayisinin araç parkı görüntüleri ile bayinin satış yerine stok yaptığı yönünde haksız yorumlar bulunmaktadır. Bazı haber kaynaklarının da bu sosyal medya paylaşımını esas alarak haber yapma eğiliminde olduğunu gördüğümüzden resmi bir açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.

Otomotiv sektörünün sipariş, satış, filo, takas, ikinci el ve teslimat gibi tüm süreçlerine tam hâkim olmadan yapılan bu mesnetsiz paylaşımları, haberleri ve yorumları üzüntüyle karşılıyoruz.

Söz konusu görüntüler, bayimizin kurumsal firmalara filo kiralama faaliyetlerini yürütmek adına bağlantısı yapılmış ve ayrılmış araçlarını toplu halde bulundurduğu alandan izinsiz olarak alınmıştır. Bu görüntüleri çekerek yayan ve böylece gerek bayimizin ticari itibarına ve gerekse de markamıza zarar verenler için tüm hukuki yollara başvurma haklarımızın saklı olduğunun bilinmesini isteriz.