reklamı kapat

POPÜLER

HTC Snap incelemesi

Tuşları da aynı malzemeden ve yuvarlak hatlara sahip. Tuşların aralarında boşluk bulunmuyor fakat kullanımları gayet rahat. HTC Snap’in ekranı 320×240 piksel çözünürlük sunuyor. Ekranın hemen altında çağrı tuşlarının yanı sıra birçok kontrol tuşu bulunuyor. Sol ve sağ seçenek tuşları, ana ekran tuşu, geri dönüş tuşundan oluşan bu kontrollerin fonksiyonları gayet açık. Tam ortada yön ve seçim yapmak için kullanılan iztopu bulunuyor. Tasarım olarak çok hoş bir görünüm sunan iztopu yön fonksiyonu açısından gayet sorunsuz. Fakat yeterince çıkık olmadığından ve sert olduğundan seçim tuşu olarak pratik bir kullanım sunduğunu söyleyemeyeceğiz.

KULLANICI DOSTU
Cihazın klavyesi çoğu rakibinden çok daha ergonomik. Gerek tuşların yapısı, gerek yapımında kullanılan malzeme ve büyük simgelerin kullanımı çok rahat. Ayrıca özel kısayollar sayesinde birçok işlemi klavye tuşları üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz. Klavyede sol altta FN tuşunun yanında Live Messenger ve kamera kısayol tuşu bulunuyor. Sıkça kullanacağınız bu iki fonksiyona bu tuş sayesinde tek tıklamayla ulaşabiliyorsunuz. Benzer bir şekilde sağdan ikinci tuş ile de mesaj kutusu ve yeni mesaj ekranlarına ulaşmayı sağlıyor. Klavyede yeşil rengiyle hemen dikkat çeken tuş ise Inner Cirle olarak adlandırılan yeni bir yazılımsal özelliğe ulaşmayı sağlıyor. Beyin takımı veya çalışma grubu olarak özetleyebileceğimiz bu özellik sayesinde listeye eklediğiniz kişilerle aranızdaki e-posta iletişimine kolay yoldan ulaşabiliyorsunuz. Özellikle e-posta akışı yoğun olan kullanıcılar için oldukça avantajlı bir uygulama.

WINDOWS MOBILE 6.1
HTC Snap, Microsoft Windows Mobile 6.1 Standart işletim sistemiyle çalışıyor. Yatay ekranda iztopu ile kontrole uygun bir temayla süslenen cihaz, TouchFLO kadar olmasa da ana ekran üzerinden birçok fonksiyon ve bilgiye kolayca erişme imkanı tanıyor. Her bir öğe (uygulama) kendi içinde içeriğe sahip. Bunlar arasında gezmek için ise iztopunu sağ sol yönde çeviriyorsunuz. Tüm bilgi ve seçenekler tıklanabilir olarak tasarlanmış. Örneğin saat/tarih üzerine tıkladığınızda alarm penceresi açılıyor. Windows Mobile Standart gibi eski bir arayüze sahip bir işletim sistemiyle çalışsa da güncellenen versiyonla yeni fonksiyonlar eksiksiz olarak sunulmuş. Live Search, Office Mobile paketi, bağlantı yönetimi, internet paylaşımı, uzak masaüstü bağlantısı ana menüden ulaşılabilen önemli uygulamalardan. Yeni uygulama yüklemek için ise Marketplace uygulamasını kullanabiliyorsunuz.

PUANLAMA
-3YILDIZ-

ARTILAR
Klavyesi gayet kullanışlı. Wi-Fi ve HSDPA bağlantıları da avantaj.

EKSİLER
İztopu tuş olarak yanlış tercih. İşletim sistemi yeni sistemlerle yarışacak seviyede değil.

SONUÇ
HTC Snap kaliteli dış malzemesi ve kullanışlı tam Q klavyesiyle SMS tutkunları için iyi bir alternatif.

TEKNİK ÖZELLİKLER

İşletim Sistemi
• Microsoft Windows Mobile 6.1 Standart

Şebeke
• GSM ve HSDPA

Ekran
• 2.4 inç 320×240 piksel
• 65K renk LCD

Hafıza
• 256 MB dahili
• microSD kart (16 GB maksimum)

Kamera
• 2 megapiksel

Multimedya Desteği
• AAC, MP3

Bekleme / Konuşma Süresi

• 380 / 8.5 saat

Navigasyon
• Entegre A-GPS, Google Haritalar

Bağlantılar
• USB 2.0, Bluetooth 2.1, Wi-Fi

Boyutlar
• 116.5 x 61.5 x 12 mm

Ağırlık
• 120 gram

İLGİLİ HABERLER