reklamı kapat

POPÜLER

HTC U12+ incelemesi

PERFORMANS

U12+’ın performansına geçmeden önce donanımından da bahsedelim. Cihaz, Snapdragon 845 işlemci ve 6 GB RAM ile çalışıyor. 64 GB ve 128 GB olmak üzere iki farklı depolama seçeneği sunan cihaz microSD kart desteğine de sahip. Cihazın performans açısından hayli etkileyici olduğunu söyleyebiliriz. Hemen her oyunu ve uygulamayı rahatlıkla açabilecek olan U12+ AnTuTu’da yaptığımız test sonucu ise 256.814 puan alıyor. Bu da onu listede 2. sıraya konumlandırıyor. U12+’ta hissettiğimiz tek sorun belki de ısınmaydı diyebiliriz. Cihazı durmaksızın kurcalayınca fazla ısındığına şahit olduk.

Android 8.0 ile kutudan çıkan U12+’ın arayüzünde ise pek bir değişiklik yok. Ekranı yukarı kaydırarak ya da tam ortada yer alan Uygulamalar sekmesine dokunarak tüm uygulamaları açabiliyorsunuz. Ana ekranı sola kaydırarak da HTC’lerden alıştığımız BlinkFeed’e ulaşabiliyorsunuz. Burada hesabınızı girerseniz sizin tercihlerinize uygun tweet’lerden haberlere pek çok gündem konusu listeleniyor.

Cihazın pili 3.500 mAh kapasite sunuyor ve hızlı şarjı da destekliyor. Bu da elbette bir artı olarak hanesine yansıyor. Pil performansı ise nasıl kullandığınıza bağlı olarak değişiyor elbette ancak bizim testimizde ortalama bir performans sergilediğini söyleyebiliriz. Günü rahatlıkla çıkarabileceğinizi belirtelim.