reklamı kapat

POPÜLER

HTC U12+ incelemesi

KAMERA

Cihazın arkasında geniş açılı 12 megapiksel çözünürlüklü HTC UltraPixel ve 16 megapiksel telefoto arka kamera yer alıyor. U12+’ın kamerası ile gün ışığında çektiğimiz karelerin başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Ancak düşük ışık koşullarında kamera ne yazık ki beklentilerimizi karşılayamadı. Bu noktada kameradan maksimum verim almak için iyice aydınlatılmış bir yerde olmanız gerekiyor. En keyifli özelliklerden biri ise arka planı bulanıklaştırabildiğiniz bokeh çekimleri. Gerçek zamanlı bokeh çekimler yapabileceğiniz kameralarla çektiğiniz karelerin bokeh etkisini sonradan da değiştirebiliyorsunuz. Bokeh çekim fotoğraflarda fotoğrafın odağını değiştirebilir, bulanıklığın yoğunluğunu ayarlayabilirsiniz. Bokeh modunun akşam vakti oda ışığında fazlasıyla başarısız olduğunu da ekleyelim. Pek çok farklı ve artık neredeyse standartlaşmış çekim modu bulunan cihazın video çekimlerinde ise bizi bir sürpriz karşıladı. 60 fps’de 4K videolar kaydedebilen cihazda 3 farklı ses kayıt modu bulunuyor. U12+’la Hi-Res, 3D Audio ve Sonic Zoom olmak üzere farklı seçenekler mevcut. Bu alanda bir diğer isim de geçmişten hatırlayacaksınız LG idi. Video çekimler konusunda U12+’ın standartları artırması bir artı olmuş cihaz için. Sonic Zoom dışında diğer iki ses kaydı ön kameraya geçince de seçilebiliyor. Ancak ön kamera Full HD çekimler yapıyor.

Cihazın önünde ise 8 megapiksel çözünürlüklü çift ön kamera yer alıyor. Selfie çekimleri başarılı olan ön kamera da bokeh efektli çekimler yapabiliyor. Aynı zamanda bu cihazla beraber HTC, AR efektlerini de cihaza dahil etmiş. Snapchat benzeri efektlerle daha eğlenceli kareler yakalamak mümkün. Ancak bu efektler Snapchat efektleri kadar gelişmiş değil. Yani yüzünüzü küçültmüyor ancak size kedi kulakları ekleyebiliyor. Ön kameranın sosyal medya tutkunlarının beklentisini karşılayacak kadar iyi olduğunu söyleyebiliriz. Ancak düşük ışık koşullarında beklentilerinizi de düşürmeniz gerekiyor.

HTC U12+ güçlü bir donanımı başarılı özelliklerle getiriyor. Burada rakipleri karşısında nasıl avantaja geçeceği sorusu ise cihazın fiyatında yatıyor. Biz incelememizi tamamladığımızda ne yazık ki cihazın Türkiye fiyatı henüz açıklanmamıştı, bu yüzden şu an bu konuda yorum yapmak ne yazık ki zor.