reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 10 Pro

Huawei başarılarına bir yenisini daha ekliyor

Huawei başarılarına bir yenisini daha ekledi. Marka analiz şirketi China Net Promoter Score’un aktardığı habere göre Huawei, Çin’de en çok tercih edilen marka unvanın sahibi oldu. Çin’de 35 farklı şehirde yapılan ankete 15-64 yaş arasında kişiler katıldı. Yaklaşık 2,4 milyon kişinin katıldığı anket sonucuna baıldığında Huawei’nin Çin’de sergilediği başarı açık bir şekilde ortaya çıkıyor.

Huawei çalışanı Allen Wang, teknoloji devinin 2016 yılın aralık ayında önemli bir başarıya imza attığını geçtiğimiz aylarında açıklamıştı. Söz konusu ay içerisinde dünya çapındaki telefon pazarındaki payı yüzde 13,2 olan Huawei’nin aynı ay içerisinde yüzde 12 pazar payı bulunan Apple’ı geçtiği ifade edilmişti. Bu da Huawei’nin bir ay için bile olsa en büyük rakiplerinden Apple’ı geçebildiğini göstererek şirketin geleceğiyle ilgili olarak umut vadeden bir gelişme olarak görülmüştü. Yapılan açıklamada Huawei’nin bazı ülkelerde Samsung’u da geride bıraktığı ifade edilmişti.

Huawei, P20 serisiyle de iddialı geliyor

Özellikle P10 ve Mate 10 serisiyle pazara sıkı bir giriş yapan Huawei’nin önümüzdeki günlerde tanıtmaya hazırladığı P20 serisiyle de başarısını sürdürmesi bekleniyor. Huawei’nin P20 serisi yeni telefonlarını önümüzdeki ay gerçekleeşecek Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtması bekleniyor.