reklamı kapat

POPÜLER

“Huawei’nin satışları Apple ve Samsung’u geride bıraktı”

Huawei devamlı olarak hedeflerinin akıllı telefon pazarının tepe noktası olduğunu dile getiriyor. Hatta sadece birkaç yıl gibi kısa bir süre içerisinde Samsung ve Apple gibi sektörün lider isimlerini geride bırakmanın planlarını yapıyor. Görünüşe bakılırsa Huawei bir ay da olsa bu hedefini gerçekleştirmiş durumda. 

Huawei Hindistan’ın ürünlerden sorumlu ismi Allen Wang’ın belirttiğine göre Çinli teknoloji devi Huawei geçen yılın aralık ayında önemli bir başarıya imza attı. Söz konusu ay içerisinde dünya çapındaki telefon pazarındaki payı yüzde 13,2 olan Huawei’nin aynı ay içerisinde yüzde 12 pazar payı bulunan Apple’ı geçtiği ifade ediliyor. Bu da Huawei’nin bir ay için bile olsa en büyük rakiplerinden Apple’ı geçebildiğini göstererek şirketin geleceğiyle ilgili olarak umut vadeden bir gelişme olarak görülüyor.

İddialar bununla da sınırlı kalmıyor. Hangi ülkeler olduğu konusunda net bir açıklama yapılmamış olsa da Huawei’nin bazı ülkelerde Samsung’u geride bıraktığı belirtiliyor. Samsung şu anda global akıllı telefon pazarının lideri konumunda olduğundan ötürü Huawei’nin Samsung’a yaklaşması pek kolay olmayacağa benziyor. Öte yandan Wang yaptığı açıklamada Huawei’nin yan kuruluşu Honor’ın online satışta dünyanın en büyüğü olduğunu ileri sürüyor. Huawei’nin bir aylık başarısı gelecek yıllarda diğer aylara da yayılacak mı bekleyip göreceğiz.