reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Huawei

Huawei, Türkiye’de Apple’ı geride bıraktı

Başarılarıyla sık sık gündeme gelen Huawei, global pazarda yakaladığı ivmeyi Türkiye’de artırıyor. GfK tarafından yayınlanan verilere göre, 2018 yılının temmuz ayında Huawei, Türkiye’nin en büyük ikinci akıllı telefon şirketi oldu.

Advertisement

Son olarak tanıttığı P20 ve P20 Pro modelleriyle büyük beğeni toplayan Huawei cephesinden yeni bir başarı geldi. Yayınlanan GfK raporuyla beraber, Çinli üretici, Temmuz 2018’de yüzde 17,9 pazar payına ulaşarak, Türkiye’de akıllı telefonları en çok tercih edilen ikinci marka oldu. Firmanın çok büyük bir büyüme yakaladığını da kaydedelim. Zira Temmuz 2017 yılına baktığımızda yüzde 3,8’lik bir pazar payı karşımıza çıkıyor. Firmanın bu başarısında P20 serisinin rolünün de büyük olduğu kaydediliyor. GfK raporu aynı zamanda akıllı telefon pazarının nasıl şekillendiğine dair ipuçları da taşıyor. Kullanıcıların artık 5,5 inçlik modellere eğilim gösterdiğini ortaya koyan raporda 2017’de yüzde 43,8 olan bu tercihin 2018’de yüzde 66,7’ye çıktığı kaydediliyor. 5,5 inç ekranlı akıllı telefonlar arasında Huawei, Türkiye’de yüzde 44’lük pazar payı ile birinci sırada.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Globalde de yükselişte

Huawei’nin globalde de rakiplerine zor zamanlar yaşattığından daha önce bahsetmiştik. Firma global pazarda Samsung ve Apple’la ciddi bir rekabet içinde. 16 Ekim‘de tanıtılacak olan Mate 20 ailesi ise firmanın hem globalde hem de Türkiye’deki varlığını daha baskın hale getirebilir. Hayli merak edilen Mate 20 ailesi sonrası, firmanın satışlarının daha da artması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Y6 2018 tanıtım videosu