reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei bugün yeni ürünlerini tanıttı, en çok MateStation X ses getirdi

Teknoloji dünyasının ambargolu devi Huawei, bugün önemli ürünlerin tanıtımını yaptı. Firma birden fazla ürünle ciddi şekilde ses getirdi.

Huawei tarafından yapılan etkinlik kapsamında bugün tam olarak MateBook 13s, MateBook 14s, MateStation X ve PixLab X1 geldi. MateBook 13s ile MateBook 14s, şık tasarımlı genel kullanıma yönelik birer dizüstü olarak firmanın ürün gamına eklendi. Tüm detayları daha sonra çıkacak modeller, Intel Core i7 işlemci kullanıyor ve 2.5K çözünürlükte 90 Hz ekran taşıyor.

Yeni Huawei ürünlerinden PixLab X1, Harmony OS işletim sistemine sahip akıllı bir yazıcı olarak karşımızda yer alıyor. Beyaz gövdeli şık ürün, tarama özelliğine de sahip.

Bugün gelen ürünlerin en çok dikkat çekeni ise yukarıda da dediğimiz gibi MateStation X oldu. Firmanın iki farklı renkte hazırlanan hepsi bir arada bilgisayarı, şirketin daha önce sadece bir monitör olarak tanıttığı gövde yapısını PC haline getiriyor.

Kare formda 4K ekrana sahip olan hepsi bir arada bilgisayar, genel olarak ince çerçeveler ile çok modern görünüyor ve 16 GB RAM ile 512 GB SSD’yle donatılabiliyor. AMD’nin Ryzen 5000H serisi işlemcilerini kullanan ürün, Fransız Devialet imzalı güçlü bir sistemi sahip.

28,2 inç ekran boyutu bulunan Huawei MateStation X, elbette bir klavye ile fare ile geliyor ve Windows işletim sistemi kullanıyor. Bu ürünün ileride Türkiye’de de satılması bekleniyor ancak bunun kesin olmadığını belirtmek gerekiyor. Ürünün fiyatı Çin özelinde yaklaşık 1.500 dolardan başlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei yakında bir etkinlik daha yapacak

Huawei‘nin 21 Ekim tarihindeki Viyana merkezli etkinliğinde direkt olarak daha önce Çin’de tanıtılan P50 ve P50 Pro için global lansmanın yapılması bekleniyor.

Huawei’den resmi tanıtımda biliyorsunuz sadece P50 ve P50 Pro geldi. Aslında daha önce serinin toplam üç farklı modelden oluşacağı iddia ediliyordu. Burada bir P50 Pro Plus beklentisi de vardı.

P50 Pro Plus halen gelmedi ve Viyana etkinliğinde de tanıtılması çok olası durmuyor. Ancak Huawei P50 lite kesin olarak geliyor. Hatta telefon için Huawei Türkiye sitesine bir resmi “kullanım kılavuzu” dahi eklenmişti.

Etkinlik kapsamında veya sonrasında P50 lite lanse edilebilir ve Türkiye gibi pazarlarda Harmony OS işletim sistemi ile satışa çıkabilir.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un oyun tarafına özel yeni kulaklığı