reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei’den 10 bin euro büyük ödüllü fotoğraf yarışması [Video]

Akıllı telefon tarafının büyük ismi Huawei, büyük bir mobil fotoğraf yarışması düzenledi. Büyük ödülü 10 bin euro olan uluslararası yarışma, katılımlarınızı bekliyor.

Huawei’nin bu iddialı mobil fotoğraf yarışması hakkında yaptığı açıklama şu şekilde karşımıza çıkıyor: “Huawei tarafından başlatılan Huawei Infocus Awards, yeni nesil görsel kültür olanaklarının yanı sıra dünya çapındaki cep telefonu kullanıcılarına da hitap eden bir yarışmadır. Bu uluslararası bir yarışma olacağından, herkesin katılımını bekliyoruz. Aklınızda tutmanız gereken şey, yapacağınız işin bir Huawei akıllı telefon ile üretilmiş olması. InFocus’taki “Focus”, yeni nesil görsel içerik yaratmaya ve deneyimlemeye izin veren, yeni etkileşim biçimleri ve geri bildirim biçimlerine ilham veren yeni nesil araçlara yakından bakmak anlamına geliyor.

Yarışmamızın ortaya çıktığındaki ilk amacı, InFocus’un yaratıcısı Huawei’nin görsel anlatım alanına getirdiği yenilikçi ruhu vurgulamaktı. İkinci amacı ise fotoğrafçılığın yeni yeni geliştiği alanlara yepyeni bir içgörü kazandırmak oldu. Akıllı telefon kameralarının yapabilecekleri gün geçtikçe daha da artıyor. Bununla birlikte telefon fotoğrafçılığı da hiç olmadığı kadar yaygınlaşıyor. Yeni içerik türleri, içeriğin hızlı ve kolayca paylaşımı fotoğrafçılara dünyanın her yerinden insanları etkileyebilme imkanı sunuyor. Huawei’nin modern fotoğrafçılığa sunduğu yenilikçi yorumdan yola çıkarsak InFocus Awards, yeni nesil izleyicilere, yeni nesil içerik üreticilerin çalışmalarını deneyimleme imkanı sunuyor.

Toplam 6 farklı kategoriden oluşan yarışmanın büyük ödülü olan 10 bin euro yanında Matebook 13, Watch GT ve TripAdvisor’dan 250 dolarlık hediye çeki veriliyor. Her kategori birincisine “2 bin euro, P30 Pro, Matebook 13 ve Watch GT” verilirken, her kategorinin ikincisi P30 Pro, üçüncüsü ise P30 kazanıyor. Kullanıcı ödülleri altında ise P30 Pro ve Watch GT veriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Infocus Awards uluslararası fotoğraf yarışmasına katılım nasıl oluyor?

Bunun için buradaki bağlantıya girmeniz, Huawei’nin cihazlarıyla çektiğiniz fotoğrafları (En fazla 4 fotoğraf) yüklemeniz ve gerekli bilgileri doldurmanız yeterli oluyor. Ayrıca “Şimdinin Hikayesi” kategorisiyle yarışmaya 30 saniyeyi geçmeyecek videolarla da katılabiliyorsunuz. Yarışma hakkındaki tüm soruların cevabı ve kurallar burada bulunuyor.