reklamı kapat

POPÜLER

HarmonyOS
HarmonyOS

Huawei, HarmonyOS’un akıllı ev cihazlarına olan desteğini detaylandırdı

Huawei, HarmonyOS işletim sisteminin akıllı ev cihazlarına nasıl bir katkı sağladığını açıkladı. Farklı türdeki cihazların bağlanması ve iş birliği yapması için ortak bir dil sağlayan HarmonyOS, kullanıcılara daha rahat ve güvenli bir deneyim vadediyor.

Sistem yazılımını ayrıştırıp esnek bir şekilde dağıtmak ve daha önce bağımsız olan cihazları uyumlu ve bütünsel bir Süper Cihazda birleştirmek için dağıtık teknolojiyi kullanıyor. HarmonyOS’u destekleyen dağıtılmış teknoloji tabanlı sistem yetenekleri, diğer platformlardan ayrılmasını sağlıyor. 5G, yapay zeka, bulut ve uç bilgi işlem yenilikleri sayesinde IoT’nin önemini vurgulayan Huawei, HarmonyOS işletim sisteminin buna dikkate alınarak geliştirildiğini söylüyor.

Mevcut olan mobil işletim sistemlerinin kullanıcıların bir telefondan TV setine video akışı gibi basit senaryoları kontrol etmesine izin verdiği belirtiliyor. Üçüncü taraf akıllı ev cihazlarının çoğuna kablosuz bağlantı ve özel uygulamalar olmadan kolayca bağlanmanın mümkün olmadığı ifade ediliyor.

HarmonyOS tarafından sunulan dağıtılmış işletim sistemi düzeyi ise diğer işletim sistemlerinin sahip olmadığı dağıtılmış girdi, cihazlar arası kontrol, akıllı senaryo farkındalığı, uyarlanabilir dağıtım ve dağıtılmış çıktı işlevlerini mümkün kılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kullanıcılar HarmonyOS ile kişiselleştirilmiş uygulamalar haricinde ihtiyaçlarını daha iyi karşılayacak kişiselleştirilmiş cihazlara da sahip olabiliyor. İşletim sistemi, uygulama yeteneklerini donanımdan ayırarak, fiziksel olarak bağımsız birden çok cihazın tek bir cihazda birleşmesine izin vererek, kullanıcı deneyimini daha da ileri götürüyor. Cihazlar, optimum deneyimi sunmak için kullanım durumlarına göre tanımlanıyor. Haziran ayındaki lansmanda tüm dünyaya tanıtılan HarmonyOS alacak Huawei cihazlara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

OPPO’dan ilginç akıllı telefon konsepti