reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei için oldukça üzücü akıllı telefon açıklaması

Amerika ambargosu altında bulunan Huawei, akıllı telefon tarafında çok büyük bir darbe aldı. Bu durum firma için üzücü gelişmelere neden oluyor.

Huawei, Samsung’u geçerek dünyanın en büyük akıllı telefon firması olmayı hedefliyordu. Toplam telefon sevkiyatı konusunda dünyanın en büyük ikinci ismi konumunda yer alan firma, Amerika ambargosu nedeniyle bu hedefine kolay kolay ulaşamayacak. Hatta firmanın 2019 yılı toplamında akıllı telefon sevkiyatı 40 ila 60 milyon arasında düşecek açıklaması yapılıyor. Firmanın kendisinden gelen bu bilgi gerçekten çok büyük bir düşüş anlamına geliyor. Huawei’nin mevcut cihazlarında kullanıma yönelik herhangi bir sıkıntı bulunmuyor. Ancak yeni nesil cihazlarda Android kullanılsa dahi Play Store erişimi olmayacak. Böyle telefonları global pazarda satma ihtimali bulunmayan firma, bu açıdan gelecek hedeflerini ciddi şekilde daraltıyor. Bu da firmanın geleceği için gerçekten kötü ve üzücü görünüyor. Android dünyasına ciddi yenilikler katan Huawei, hatırlarsınız 2018 toplamında tam 206 milyon akıllı telefon sevk etmişti. 2019 ilk çeyrekte 59 milyon telefon sevkiyatı yapan firma, bu yılı genel olarak 140 – 150 milyon civarlarında kapatacak gibi duruyor. Firma 2019 ve 2020’de toplam 100 milyar dolarlık bir satış düşüşü beklediklerini de açıklıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei kendi işletim sistemini geliştiriyor

Biliyorsunuz bu sistem sık sık gündeme geliyor. HongMeng ismindeki bu işletim sistemi, firmanın geleceği için çok büyük önem arz ediyor. Tüm Android uygulamalarının çalıştıracağını duyduğumuz sürüm, Türkiye’de dahi kayıt altına alınmış durumda. Buna ek olarak Huawei’nin SailfishOS olarak da bilinen Rusya merkezli Aurora işletim sistemini kullanma yönünde planlar yaptığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Ancak bu bilgi çok olası görünmüyor. Çünkü firma kendi işletim sistemimi en az 2 yıldır geliştiriyor.

İlginizi Çekebilir

Spotify’dan yapılan en son yenilik