reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 10 Pro

Huawei Mate 10 Pro başlangıcı rekorla yaptı

24 Kasım 2017

Huawei’nin “akıllı değil zeki telefon” sloganıyla tanıttığı Mate 10 Pro son zamanlarda en fazla ilgi gören telefonlar arasında yer alıyor. Öyle ki bu modeli ön sipariş rakamlarıyla rekor kırdığı dile getiriliyor.

Hatırlayacağınız üzere Huawei ekim ayında iki yeni modelle karşımıza çıkmıştı. Huawei Mate 10 ve Mate 10 Pro, derinlemesine anlama ve makinesel öğrenme özellikleriyle donatılmasıyla dikkat çekmişti. Bunun yanında cam tasarımı, Leica çift arka kamerası, 6 inç büyük ekranı, yapay zeka destekli Kirin 970 AI işlemcisi, 4.000mAh pil kapasitesi ve Android 8.0 Oreo işletim sistemiyle gelmesi de cihazı fazlasıyla konuşmamıza neden oldu.

Başarıda indirim etkisi

Cihazın tanıtılmasının üzerinden çok zaman geçmedi fakat Huawei’ye bakılırsa firmanın batıya yolculuğu oldukça iyi başladı. Yapılan resmi açıklamaya göre Huawei Mate 10 Pro ön sipariş beklentilerini fazlasıyla aştı. Öyle ki Mate 10 Pro’ya gösterilen ilgi telefonun Batı Avrupa’da ön sipariş rekoru kırmasına vesile oldu.

Elde edilen bu başarıda telefonun düşen fiyatının da etkili olduğu düşünülüyor. Kısaca bahsetmek gerekirse Huawei Mate 10 Pro İngiltere’de 770 sterlinden ön siparişe açıldı. Aradan geçen zamanla birlikte bu fiyat 700 sterline kadar düştü. Amiral gemisi modeller giderek daha pahalı bir hal alırken Huawei’nin fiyat düşürmesi ise kullanıcıların dikkatinden kaçmadı.

Video