reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 20 Pro nano memory

Huawei Mate 20 Pro ile microSD’yi rafa kaldıran yeni nesil hafıza kartı

Dün gerçekleşen büyük bir tanıtımla gün ışığına çıkan Huawei Mate 20 Pro ve Mate 20 ile beraber Çinli dev artık microSD kartları da geride bırakıyor ve yeni bir teknolojiye geçiyor.

Huawei Mate 20 Pro ve Mate 20 modelleriyle beraber hayatımıza sadece gelişmiş üçlü kamera teknolojisi ya da Pro modelde olan ekrana entegre parmak izi sensörü girmedi elbette. Firma, yeni telefon modellerini 128 GB’lık dahili hafızayla tanıttı. Elbette kullanıcılara hafızayı artıracak bir teknoloji desteği de sunuldu. Ancak bu kez işler alıştığımızdan biraz farklı. Çünkü Huawei, yeni modelleriyle beraber microSD kartlara veda ediyor. Bunun yerine firmanın Nano Memory (NM) olarak adlandırdığı yeni kartlara geçiliyor. Bu da telefonunuzu değiştirmeyi düşünüyorsanız eski microSD kartınıza da veda etmeniz gerekeceği anlamına geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nano Memory kartlar Nano SIM boyutunda

Huawei, Nano Memory kartların Nano SIM boyutunda olduğunu kaydediyor. microSD kartlara kıyasla yüzde 45 daha küçük olan kartlar 128 GB / 256 GB dahili hafıza ve 90 MB/s aktarım hızı sunuyor. Yeni Mate modellerinde Nano Memory kartlar çift SIM noktalarından birine yerleşiyor. Bu durumda çift SIM kart kullanmak isteyen kullanıcıların ikinci bir telefon tercih etmesi ya da hafızadan feragat etmesi gerekebilir. Şimdilik Nano Memory kartlar Huawei’ye özel gibi görünüyor. Diğer firmaların bu yeni kartlara sıcak bakıp bakmayacağı merak konusu. Huawei ise şimdilik NM kartların bulunabilirliği ve fiyat bilgisi konusunda açıklamada bulunmadı. Bildiğiniz gibi Huawei Mate 20 Pro ve Mate 20 dün itibarıyla yurt dışında satışa sunulmuştu. Cihazlar sırasıyla 1049 euro ve 799 euro (4 GB RAM’li başlangıç modeli) yurt dışı fiyatına sahip.

İlgili video

Cihazların tanıtımı