POPÜLER

Huawei Mate40 Pro
huawei
Huawei Mate 40

Huawei Mate40 Pro; daha yeni, daha da ileri

Huawei’nin devrim niteliğindeki en yeni amiral gemisi akıllı telefonu Huawei Mate40 Pro, kamera ve performans konusunda sınırları zorluyor.

İkonik tasarımı yenilikçi teknolojiyle birleştiren Huawei Mate40 Pro’nun 88 derece Horizon Display Ekran tasarımı, kompakt bir pakette akıcı bir ekran oluştururken sahip olduğu yumuşak hatlar ergonomi sağlıyor. Ürünler ayrıca IP68 toza ve suya dayanıklılık, hem sanal hem de fiziksel ses kontrolü seçenekleri ve yanlış dokunmayı önleyen gelişmiş algoritmaları da sunuyor. Huawei Mate40 Pro, 3D Face Unlock, ultra geniş açılı bir selfie kamerası ve son derece hassas bir hareket sensörü ile teknolojiyle dolu daha küçük bir ön kameraya sahip. Mate40 Pro ikonik dairesel ve simetrik tasarımının bir evrimi olan Uzay Halkası tasarımını benimsiyor. Huawei Mate40 Pro, Siyah renk seçeneğinin yanı sıra, görünmeyen gizemleri çağrıştıran renk değiştirme efektine sahip Mistik Gümüş renkte de sunuluyor.

Huawei Mate40 Pro, Kirin 9000 ile yeni performans ve 5G standartlarını belirliyor

5G için tam donanımlı ve yoğun hesaplamalar ile çoklu görev işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilen Kirin 9000, mevcut en gelişmiş 5nm 5G çipseti. Bugüne kadarki en yoğun ve en tam özellikli 5G SoC olan Kirin 9000, 15,3 milyardan fazla transistöre sahip. Üst düzey güç verimliliği için 3 farklı seviyede tasarlanan güçlü işlemci, 3.13 GHz hızlara kadar ulaşabiliyor. Ayrıca SoC’ye entegre bir 24 çekirdekli Mali-G78 GPU‘nun yanı sıra, cihazdaki yapay zekayı yeni bir seviyeye taşıyan iki büyük çekirdekli ve bir küçük çekirdekli yenilikçi bir NPU da bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate40 Pro‘daki 24 çekirdekli Mali-G78 GPU, şimdiye kadar bir HUAWEI cihazında bulunan en güçlü GPU. 90Hz ekran, daha yüksek yanıt süresi için 240Hz dokunmatik örnekleme hızı ile birlikte çalışıyor ve görsel deneyime karşılık gelen dokunsal geri bildirim sağlıyor. Bu eğlence kurulumu, süper bas stereo ile sinematik deneyimler yaratmak için iki stereo hoparlörle tamamlanıyor. 4400 mAh kapasiteli pile sahip olan Mate40 Pro, 66W Huawei SuperCharge ve 50W Kablosuz Huawei SuperCharge hızlı şarj sistemleriyle şarjınızın vakitsiz bittiği anları geçmişte bırakıyor. SuperCharge sistemleriyle boş zamanınızda şarjınızı kısa sürede doldurarak gününüze tün hızıyla devam edebiliyorsunuz.

Dünyanın en gelişmiş mobil kamera sistemi

Sinematik videografi konusunda Huawei Mate40 Pro, benzersiz bir dizi yenilik sunuyor. Dual Cine Kamera, 3:2 sinema tarzı bir çekim oranı sensörüne sahip. Steady Shot ile yüksek kaliteli görüntüler yakalamak her zamankinden daha kolayken, XD Fusion HDR Engine, kullanıcılar aşırı ışık kontrastıyla çekim yaparken bile dengeli pozlama sağlıyor.

Diğer gelişmeler arasında Tracking Shot bulunurken, Story Creator gerçek sinematik efektlere izin veriyor. Arka plan müziği, filtreler ve efektler de kolaylıkla eklenebilir. Ses performansına da önem veren Huawei Mate40 Pro, Audio Focus, Audio Zoom ve bağlı Bluetooth cihazlarından yüksek kaliteli ses kaydı özelliklerine sahip.

Ultra Geniş Cine Kamera lensi artık daha geniş bir görüş alanının yanı sıra daha zengin ayrıntı, gelişmiş düşük ışık performansı ve bozulma düzeltme algoritmaları sunarak kullanıcıların güzel, geniş manzaralar yakalamasına olanak tanırken, ana kamera gerçek yüksek çözünürlüklü çekimler sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tam Piksel Octa PD Otomatik Odaklama ile görüntü kalitesi daha da geliştirildi. Geliştirilmiş distorsiyon düzeltmesi yüzü, vücudu ve uzuvları hedefleyerek ultra geniş açılı lensi daha fazla senaryoda kullanışlı hale getirir. Huawei Mate40 Pro, 10x hibrit yakınlaştırmayı ve 50x dijital yakınlaştırmayı desteklemek için bir periskop optik telefoto kameraya sahip.

Huawei Mate40 Pro üzerindeki Ultra Vision Selfie Kamerası, 4K çekim desteği ile yakın ve kişiselden ultra geniş görüntüye kadar mevcut üç görüş alanından birinde çekim yapma seçeneğiyle vlog çekimleri ve selfieleri ile çığır açıyor. Vlog çekimleri, Ağır Çekim Özçekimi, kullanıcıların hızlı tempolu hareketlerini kaydederken çarpıcı efektler eklemelerine izin vererek ön kameraya daha da fazla çok yönlülük katıyor.

Mate 40 Pro, DxOMark tarafından da test edildi ve 1/1,28 inç sensör, f / 1.9 diyaframlı lens, daha büyük pikselli 20 megapiksel sensör ve 5x tele gibi muhteşem özellikleri sayesinde, şu anda piyasada bulunan en iyi mobil fotoğraf ve videografi cihazı olarak derecelendirildi. DxOMark, en son Huawei modelinin hem teknik hem de fotoğraf yeteneklerini çok yüksek bir şekilde değerlendirerek toplam 136 puan verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

140 puan alan Fotoğraf parametrelerinin sırasıyla 109, 104 ve 101 puanla Pozlama, Renk ve Doku olduğu ortaya çıktı. Yeni Huawei amiral gemisi, video yetenekleriyle de etkileyerek mobil videografide yeni bir standart oluşturuyor. Video kategorisindeki alt derecelendirmeler olan Otomatik Netleme (105 nokta), Gürültü (105), Sabitleme (102), Pozlama (102) ve Yakınlaştırma (Tele ve Geniş) (88) ile Mate 40 Pro’nun toplam video puanı 116 puana ulaşıyor.

Mate 40 Pro’nun sunduğu profesyonel fotoğrafçılık özellikleri; en iyi portre çekimlerine, en iyi manzara ve ultra yakın çekimlere olanak tanıdığı gibi doğrudan güneş ışığında veya ışıktan yoksun gecelerde en iyi fotoğrafları yakalamaya yardımcı oluyor.

Yepyeni bir kullanıcı deneyimi

Huawei Mate40 Pro cihazların tamamen eller serbest kontrolünü sağlayan Smart Gesture Control dahil olmak üzere yeni kullanıcı odaklı özelliklerle tüketicilerin akıllı telefonları hayatlarına entegre etme yöntemlerinde devrim yaratmaya hazırlanıyor. Cihazı uyandırmak için elinizi cihazın üzerine getirmeniz veya sola, sağa, yukarı ve aşağı kaydırmalarla telefonunuzda gezmeniz yeterli. Ayrıca Air Tap adı verilen bir hareketle de çağrı cevaplamak mümkün.

Yeni dinamik Eyes on Display sayesinde, telefondan ihtiyaç duyulabilecek tüm bilgileri barındıran tamamen özelleştirilebilir etkileşimli ekranlarla bir bakışta etkinleştirilebiliyor. Telefonla göz teması kurarak istenmeyen aramaların sesi kısılabiliyorken, kullanıcı cihaza odaklandığı sürece otomatik uyku devre dışı bırakılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gizlilik ve güvenlik söz konusu olduğunda EMUI 11 işletim sistemi, Huawei cihaz kullanıcılarını korumak için her zaman kapsamlı güvenlik çözümlerine sahip oldu. Trusted Execution Environment işletim sistemi, ticarileştirilmiş güvenlik mikro çekirdeği için en yüksek sertifika seviyesi olan CC EAL5+ sertifikasına sahip.

EMUI 11 ayrıca yeni gizlilik özellikleriyle birlikte geliyor: Kullanıcılar görüntüleri aktarırken konum, zaman ve cihaz ayrıntıları gibi hassas kişisel verileri gönderilmeden önce dosyadan kolayca temizleyebilirler. Not Kilidi, içeriği bir PIN veya biyometri verisi ile güvence altına alarak kişisel notların her zaman kişisel kalmasını sağlıyor.

EMUI 11 ile Huawei Mate 40 Pro, akıllı telefonun çoklu pencere etkileşiminin rahatlığını, Çoklu Ekran İş Birliği ile bağlı bir bilgisayarda üç farklı akıllı telefon uygulamasını açarak mümkün kılıyor. Bu gelişmiş çoklu görev desteği ile kullanıcılar, aynı anda hem çevrimiçi bir kursu hem de mesajlaşmayı izlerken Huawei Not Defteri’nde hatırlatıcıları not alabiliyorlar.

Akıllı Çoklu Pencere’de yapılan iyileştirmeler, EMUI 11’in akıllı telefonda aynı anda birden fazla pencereyi desteklemesini sağlayarak, kullanıcılara deneyimlerini tercihlerine göre uyarlama ve üretkenliği en üst düzeye çıkarma seçeneği sunuyor. Kullanıcılar, web sayfalarına yüzen bir pencerede göz atarken, arayüzden çıkmaya gerek kalmadan video izleyebiliyor. Yüzen pencere boyutu ayarlanabildiği gibi, ekranda hareket ettirilerek kullanıcılara daha fazla kolaylık sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EMUI 11 ayrıca geleneksel e-posta dizilerini konuşmalara dönüştüren yepyeni E-posta Konuşma Modunu da sunuyor. Bu özellik, geleneksel e-postaların gereksiz kısımlarını (uzun imzalar gibi) gizleyerek, kullanıcıların e-postaları mesajlarda olduğu gibi hızlı bir şekilde okumasına veya metin ve dosyalar ile kolayca yanıtlamasına olanak tanıyor.

36 ay sonra bile sorunsuz deneyim

EMUI, Genişletilebilir Salt Okunur Dosya Sistemi, GPU Turbo ve Deterministic Latency Engine gibi yenilikler aracılığıyla tutarlı bir şekilde sorunsuz performans ve yüksek kaliteli oyun deneyimleri sağladı. EMUI 11, kullanıcı deneyimini daha da ileriye taşıyor. Güçlü Kirin 9000, EMUI 11’in tüm potansiyelini açığa çıkararak Huawei Mate 40 Pro‘da 36 ay sonra bile sorunsuz bir deneyim sağlayarak oyunları yüksek kare hızlarında çalıştırırken daha fazla güç verimliliği sunuyor. Ön planda ve arka planda çalışan sık kullanılan uygulamalar arasında geçiş yapmak daha sorunsuz ve çoğu zaman uygulamanın yeniden başlatılması gerekmiyor.

Huawei Petal Search

Huawei Petal Search ile yepyeni bir arama deneyimi

Huawei Mate40 Pro’nun merkezinde yer alan Huawei Petal Search, akıllı telefonunuzda ihtiyaç duyabileceğiniz binlerce uygulamayı ve web bağlantısını keşfetmek için kullanabileceğiniz bir ağ geçidi sunuyor. Huawei Petal Search uygulamaları önerirken en iyi sonuçları getirmek için kullanıcının konumunu belirliyor ve kurulu olmayan uygulamaları indirme konusunda rehberlik ediyor. Petal Search, haberler, videolar, resimler, alışveriş, uçuşlar ve yerel işletmeler dahil olmak üzere 20’den fazla kategoride arama yetenekleri sunduğundan, Petal Search yalnızca uygulama aramaktan çok daha fazlasını yapıyor.

Huawei Petal Search, karşınıza en önemli ve güncel haberleri getiriyor. Böylece en son siyaset, ekonomi, spor veya sizi en çok ilgilendiren diğer konulardan haberdar olabilirsiniz. Önemli olayların net ve sezgisel zaman çizelgesi geniş bir görünüm sağlarken, profesyonel içerik filtreleri haberleri özelleştirmenize ve favori kaynakları seçmenize olanak tanıyor.

Huawei Petal Search aynı zamanda ihtiyacınız olan tüm soruları yanıtlayan gelişmiş bir görsel arama aracı olarak da hizmet veriyor. Beğendiğiniz bir sandalye veya televizyon görürseniz, bir fotoğrafını çekip online mağazalarda fiyatını kontrol edebilirsiniz. Huawei Petal Search, hayvanları ve bitki türlerinin fotoğraflarını tanıyarak bilgi buluyor.

Huawei Petal Search, çok sıkı gizlilik ve telif hakkı koruma standartlarına odaklanılarak geliştirilmiş bir sistem. Huawei Petal Search, Verilerin işlenmesinde daha fazla güvenilirlik sağlayan genel Avrupa veri koruma yönetmeliğine (GDPR) uygunluk için Avrupa Gizlilik Mührü sertifikasına sahip.

Huawei, Petal Search’ü ve özelliklerini geliştirmeye devam ederek mükemmel arama deneyimini kullanıcıları için daha da mükemmel hale getirmeye çalışıyor. Huawei’nin geliştirme yol haritasında daha çok kategorinin açılmasını sağlayacak dikey arama var. Böylece Petal Search, finans, müzik ve ses tanıma yanında görsel aramalarda da iyileştirmeler sunacak.

Huawei Mate 40 Pro, kullanıcılara daha akıllı, daha zengin, daha rahat ve güvenli bir akıllı telefon deneyimi sunan yenilikçi Huawei Mobil Hizmetleri (HMS) ve AppGallery ile donatılmış. Mate40 Pro’yu 13.999 TL tavsiye edilen son kullanıcı satış fiyatı ile buradan satın alabilirsiniz.