reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P40 Pro Xiaomi Mi 10 Pro

Huawei P40 Pro ve Xiaomi Mi 10 Pro hız testinde karşı karşıya [Video]

Şu anda piyasanın en güçlü akıllı telefonları arasında gösterilen Huawei P40 Pro ve Xiaomi Mi 10 Pro hız testinde karşı karşıya geldi. TechZG isimli YouTube kanalı tarafından yapılan karşılaştırmada telefonların gösterdikleri performans değerlendiriliyor.

Daha önceki incelemelerde olduğu gibi bazı uygulamalarda P40 Pro modelinin bazı uygulamalarda ise Mi 10 Pro’nun daha hızlı performans sergilediği görülüyor.  Fotoğrafları dışarı aktarmada Mi 10 Pro’nun P40 Pro’dan daha hızlı performansa sahip olduğunu söylemek mümkün. 2K videoları dışarı aktarmada da Mi 10 Pro çalışmayı daha hızlı sürede tamamlıyor.  Parmak izi sensörleri karşılaştırıldığında P40 Pro daha hızlı performans sergilediği görülüyor. Kamera uygulamasının açılış süresine bakıldığında Mi 10 Pro’nun milisaniyelik bir farkla P40 Pro’ya üstünlük sağladığını belirtebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P40 Pro mu yoksa Xiaomi Mi 10 Pro mu daha hızlı?

Huawei imzalı model, Kirin 990 işlemcisiyle güçlü bir performans vadediyor. 8 GB RAM’in tercih edildiği telefon kamera performansına önem veren kullanıcıların memnun edeceğe benziyor. Mi 10 Pro ise gücünü Qualcomm’un 7 nm+ üretim süreciyle üretilen Snapdragon 865 işlemcisinden güç alıyor. Telefon aynı zamanda 108 megapiksellik kamerasıyla fark yaratıyor. Bu kamera sayesinde Xiaomi imzalı model, saniyede 30 kare 8K video kaydı gerçekleştirebiliyor. P40 Pro ise saniyede 60 kare 4K video kaydı yapabiliyor.

İlgili video

Telefonların işlemci performansları mercek altında