reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai koronavirüs

Hyundai için önemli gelişme; Avrupa pazarı için yeni CEO belli oldu

Hyundai Motor resmi kaynakları tarafından yapılan açıklamaya göre markanın Avrupa’daki merkezinde 1 Temmuz 2020’den itibaren yeni başkan atandı.

2020 yılı otomobil üreticilerinin yönetim kademleri için de hararetli geçiyor. Hyundai Motor’dan yapılan açıklamaya göre markanın Avrupa’daki merkezinde 1 Temmuz 2020’den itibaren Başkan ve CEO görevine Michael Cole getirildi. 11 yıl boyuncagrupta çeşitli üst düzey yönetici görevlerini yürüten Cole, grup bünyesindeki diğer markanın Amerika ofisi başkanlığından ayrılıp Hyundai’nin Avrupa operasyonlarının başına geçecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Hyundai CEO’su Avrupa pazarına hakim

Daha önceki görevlerinde ülke ve bölge yönetimlerini üstlenen Cole, edindiği tecrübeleri bu sefer Avrupa kıtasındaki başarıyı artırmak için kullanacak. Daha önce kardeş markanın sırasıyla İngiltere ve Avrupa operasyonlarını da yürüten Cole, strateji ile birlikte satış, pazarlama, ürün ve satış sonrası çalışmalarının bizzat başında yer almıştı.Yerine geçtiği Dongwoo Choi ise 2 yıllık görev süresini tamamlayıp Hyundai’nin Güney Kore’deki merkezine geri döndü. Türkiye’nin de geçtiğimiz yıl satış ve üretim operasyonlarıyla dahil olduğu Avrupa’nın bölge merkezinin kurulmasında önemli rol oynayan Choi, böylece tüm sorumluluğu Michael Cole’a devretmiş oldu. İngiltere doğumlu Michael Cole, artık Türkiye ve Çekya fabrikalarının üretimini ve tüm Avrupa bölgesindeki operasyonları yürütecek ilk Avrupa kökenli yönetici olacak.

İlgili video

Yeni Hyundai i20 karşımızda