reklamı kapat

POPÜLER

Toyota

İhtiyacımız olan şey; Toyota, virüs karşıtı aracını tanıttı

Japon otomotiv devi Toyota, sağlık hizmetlerinin aksamadan sürdürülebilmesi için geliştirdiği, virüs karşıtı yeni otonom aracını tanıttı.

Koronavirüsü şüphesiz ki tüm dünyayı derinden etkiledi. Salgın etkisini kaybettikten sonra bile bu etki ortadan hemen kaybolmayacak. İhtiyaçlar ve talepler belki de hiç olmadığı kadar farklı olacak. Tüm sektörler belki de hizmetlerini sunma şekillerini baştan aşağı değiştirecek. Bu değişimde öncü olacaklar sektörlerden biri de sağlık olabilir. İnsanların koronavirüs gibi bulaşıcı salgın hastalıklar ile mücadelesine adapte olabilecek yeni bir sağlık sistemine ihtiyacı olacak. İşte tam da bu noktada sektöre yardımcı olabilecek bir gelişme yaşandı. Japon otomotiv devi Toyota, getirdiği teknolojik bir yenilik ile öncü olmayı hedefliyor. Bu kapsamda geliştirdikleri E-Care oldukça dikkat çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Toyota E-Care, sağlık sektörünün geleceği olabilir

Tıbbı müdahale ve hasta kontrolü gibi başlıkları insansız ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmek isteyen E-Care,  tamamen otonom bir sistem ile çalışıyor. Araçta olan hastalara tanı konusunda yardımcı olan araç aynı zamanda doktorlar ile bire bire konuşma imkanı da sağlıyor. E-Care, hastanın ailesine ulaşım, tahlil sonuçları ve gidilecek hastane detayları gibi bir çok konuyu da yetkililer ile paylaşıyor. Böylece hasta izole bir şekilde sağlık çalışanlarına ulaştırılabiliyor. Kim bilir belki ileride bu tip araçlar tedavi yapacak seviyeye bile gelebilir.

İlginizi çekebilir

Yenilikleriyle premium sınıfa meydan okuyan Volkswagen Touareg