reklamı kapat

POPÜLER

MINI Rocketman

İlginç tasarımıyla akıllara kazınmıştı; MINI Rocketman için üretim bandı yolu göründü mü?

Konsept olarak uzun süre önce tanıtılan MINI Rocketman elektrik geleceği için üretim bandındaki yerini alabilir. BMW ise ortaklık arayışı içerisinde.

Geride bıraktığımız gün ilk elektrikli modeli Cooper SE ile karşımıza çıkan MINI’yi çok daha hareketli günler bekliyor. Modelin üretimini İngiltere’de gerçekleştiren markanın çeşitlenen pazardaki rakiplerine hız cevap vermesi elzem. Özellikle satış adetleri bazında eski günlerinin aradığını ve elektrikli otomobiller için şu aşamada kompakt modellerin popüler olduğunu düşündüğümüzde MINI için doğru zaman şartlarının oluştuğunu söyleyebiliriz. Nitekim SE’nin ardından önümüzdeki süreçte gelmesi muhtemel modellerle ilgili detaylar da hemen basına yansımaya başladı. Autocar kaynaklı olarak servis edilen haberde, BMW grubunun bu konudaki hamlesi MINI Rocketman olabilir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MINI Rocketman konseptten üretime taşınabilir

Haberin detaylarına baktığımızda BMW’nin Rocketman’ın konseptten seri üretime taşınma sürecine yeşil ışık yaktığı dikkat çekiyor. Her ne kadar henüz resmi olarak nitelendirmese de, kompakt araç piyasası için atılacak doğru bir hamle ile ivmelenmenin yakalanma potansiyeli de kesinlikle var. İlk kez 2011 yılında tanıtılan Rocketman’ın bu anlamdaki macerası içinse 2022 yılına işaret ediliyor. Konuyla ilgili Autocar’a açıklamalarda bulunan BMW yetkilisi; “Rocketman’ın çizgileri üzerine şekillenen bir model için planlar geliştiriyoruz. Aslında bu uzun zamandır aradığımız bir araba lakin müşterilerin ödemeyi kabul edeceği bir fiyat noktasının belirlenmesi gerekiyor. Bunu kârlı bir hale getirmek ve maliyetleri paylaşmak için bir girişim ortağına ihtiyacımız var.” diyerek Uzak Doğu pazarını işaret etti. O bölgede Great Wall Motors ile ortaklık gerçekleştiren grup, Smart sınıfında seyretmesi muhtemel Rocketman için Ora R1 modelinden faydalanabilir. Nitekim R1 ile Rocketman ebatlarının birbirlerine yakın olması da bu ihtimali bie hayli güçlendiriyor. Önümüzdeki süreçte daha da kaynaması muhtemel olan gündemin gelişmelerini LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

İlgili video

MINI Cooper SE