reklamı kapat

POPÜLER

İlhamını doğadan alan solar şarj cihazı: Solar Suntree

Teknoloji işlevsel olduğu kadar göze de hitap etmeli. Nitekim, her yeni ürünle tasarımın daha da önem kazandığı bir döneme girmişken, şarj cihazınızın da çok daha şık ve etkileyici bir tasarıma sahip olmasını istemez miydiniz?

Tasarımcı Ryan McSorley yeni ürünüyle, cihazları şarj etmek için doğadan ilham alıyor. Solar Suntree isimli şarj cihazı, bitkilerin fotosentez yapması misali kendi enerjisini üretiyor. Ağacı andıracak şekilde tasarlanmış gövdesi, dalların ucunda yapraklar yerine güneş enerjisinden verim alacak şekilde donatılmış. Beraberinde getirdiği 9 solar panel ile güneş enerjisini kullanan bu cihaz, 1.350 mAh kapasiteli bir pile sahip. USB çıkışı ve mini USB girişi olan cihaz, görselliği bir hayli bozan beyaz standı dışında oldukça şık diyebiliriz. Tabii 1.350 mAh kapasiteli pilin günümüzde kullanılan pek çok akıllı telefon için bir hayli yetersiz olduğunu da ekleyelim. Hatta bazı cihazları yüzde 50’ye kadar dahi şarj etmeyebilir.


Bambu malzemenin de kullanıldığı solar panel 22x10x10 cm boyutlarında ve 688 gram ağırlığında. Görsel olarak hoş bir ürün olmasına karşın işlevselliğini sorgulayabileceğimiz bu şarj cihazının yurt dışı fiyatı ise 100 euro. Fütüristik bir ev dekorasyonunun son halkası olabilecek Solar Suntree ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.