reklamı kapat

POPÜLER

Hızlı ve Öfkeli 8’in alternatif finali ortaya çıktı

18 Nisan 2017

Son zamanların en fazla ilgi gören filmleri arasında yer alan Hızlı ve Öfkeli 8‘in farklı bir şekilde sonlanabileceği ortaya çıktı.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Hızlı ve Öfkeli serisinin sekizinci filmine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız detaylar izleme keyifinizi kaçırabilir.


Bildiğiniz gibi serinin son filminde Cipher’ın şantajına boyun eğmek zorunda kalan Dom’un imdadına bir zamanlar düşman olduğu Deckard ve Owen Shaw yetişiyor. Cipher’ın Dom’un varlığından bu zamana kadar haberdar olmadığı oğlunu rehin tuttuğunu, onun da kendisinden istenenleri yapmak zorunda kaldığını anlıyoruz. Filmin sonunda bu ufaklığın Cipher‘ın elinden kurtarılması gerekiyor. Bu noktada devreye Deckard Shaw giriyor. Onun sayesinde kahramanlarımız mutlu sona erişmeyi başarıyor. Hızlı ve Öfkeli serisinin senaristi Chris Morgan‘ın son açıklamasına bakılırsa final izlediğimizden daha aksiyon dolu olabilirmiş. Ünlü senarist sahnenin önceki versiyonunu “Sahnenin kullanmaktan vazgeçtiğimiz ilk versiyonunda Deckard Shaw uçağa tıpkı filmde gördüğümüz gibi geliyor. Elinde bir paket var ancak ne olduğunu göremiyoruz. Bebeği alıyor ve dövüşerek çıkışa ulaşıyor. Sonunda çantayı açtığında içinde bebeklerin arabalarda kullandığı koltuklardan birinin yer aldığını görüyoruz. Deckard, Dom’un uçaktaki arabasına alıyor. Bebeğim bu koltuk sayesinde güvenceye alıyor. Ardından direksiyona geçip tıpkı Hızlı ve Öfkeli 7’deki uçak sahnesindeki gibi uçaktan çıkıyor. Ancak bu sefer arabada bir bebek var ve olanlara gülüyor. Sahneyi bu şekilde çekmeyi düşünüp sonra vazgeçtik.” sözleriyle özetliyor.

Peki Hızlı ve Öfkeli 8’de değiştirilen bu sahne hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Film olduğu gibi güzel miydi, yoksa eski versiyonu çok daha iyi mi olurdu?

YORUMLAR