reklamı kapat

POPÜLER

Hızlı ve Öfkeli 8’de Dwayne Johnson ve Jason Statham’ın doğaçlama sahnesi

Büyük ilgi gören Hızlı ve Öfkeli serisi şimdilerde yedinci filmiyle gişedeki başarısına başarı katıyor. Kısa sürede fazlaca beğenilen yapım aslen senaryoda yer almayan bir sahne de yer veriyordu.

Uzun süredir devam eden Hızlı ve Öfkeli seride rol alan oyuncuların şahane bir uyum geliştirmesine de vesile oldu. Öyle ki Hızlı ve Öfkeli 8‘in en fazla beğenilen anlarından biri iki oyuncunun dostluğu vesilesiyle ortaya çıktı. Dwayne Johnson‘ın sözlerine bakılırsa Jason Statham ile sahnelerinden biri beyaz perdeye senaryoda yer aldığı şekliyle yansımadı.

Bahsi geçen sahnede Hobbs ve Shaw yaşa dışı işlere bulaşan Dom‘u kurtarmak için birlikte çalışmak zorunda kalıyor. Birbirleriyle anlaşamadıkları bariz olan bu karakterler durumdan memnuniyetsizliklerini sözleriyle belli ediyor. Sahnede ilk olarak Deckard Shaw, Hobbs’a bu görev biter bitmez onu öldüreceğini söylüyor. Hobbs ise bu sözlere şahane bir karşılık veriyor. Bu iş biter bitmez bir yer bulup, dövüşeceklerini söylüyor. Sözlerine dişlerini kırıp, boğazından aşağı sokacağını, bu yüzden dişlerini fırçalayabilmek için tuvalete gitmek zorunda kalacağını dile getirerek devam ediyor. Elbette onun bu zeki karşılığını kahkahalar takip ediyor.

Dwayne Johnson‘ın açıklamasına bakılırsa bu sahnedeki cümlelerin hepsi senaryoda yer alıyordu. Kahkahalar ise iki oyuncunun bir anlığına karakterden çıkmasının bir ürünüydü. Fakat her şey o kadar doğal hissettiriyordu ki, yönetmen bu kahkahaların da filme eklenmesine karar verdi. Böylece senaryoda yer almayan doğal olarak gelişen bir an Hızlı ve Öfkeli izleyicisinin karşısına çıkmış oldu.