reklamı kapat

POPÜLER

İnci Sözlük

İnci Sözlük ve Uludağ Sözlük cephesinde şaşırtan gelişme

Türkiye’nin en fazla ilgi gören siteleri arasında yer alan İnci Sözlük ve Uludağ Sözlük’ün hisselerinin yarısı 10 milyon TL karşılığında satıldı. Bu iki platform çok daha kurumsal bir yapıya bürünüyor.

Uludağ Sözlük isminden de anlaşılabileceği üzere aslında bir öğrenci projesi olarak başlamıştı. 2005 senesinde kurulan bu platform zaman içinde çok daha fazla ilgi gördü ve giderek daha fazla kullanıcının ilgisini çekti. Onun ardından dört sene sonra İnci Sözlük internet dünyasına “merhaba” dedi. Farklı bir tarzı ve jargonu olan bir platform olarak ilerlemeye başladı. Hatta İnci Sözlük’teki paylaşımlar İncicaps‘in ortaya çıkmasına da vesile oldu. Aradan geçen yıllar içinde her iki platform da daha kurumsal bir hal almaya başlamıştı. Bu durum hisselerin satılmasının ardından daha da hız kazanacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İnci Sözlük ve Uludağ Sözlük satıldı

Artık bir marka halini alan İnci Sözlük ve Uludağ Sözlük platformlarının yüzde 50’si Ergünkent İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Emin Adanur tarafından satın alındı. 28 yaşındaki Emin Adanur bu girişimini inşaat sektörüne katma değer elde etmek amacıyla kullanacak. Her iki söz platformu ve onlara bağlı içerik platformları bu doğrultuda değerlendirilecek. Uludağ Sözlük‘ün güncel olarak 700 bin üyesi bulunuyor. İnternet sitesinin günde ortalama 850 bin ziyaretçi aldığı ifade ediliyor. İnci Sözlük‘ün kullanıcı sayısı ise 1.2 milyon civarında. Bu platformun sosyal medyada 15 milyon takipçisi bulunuyor. Bu sebeplerle her iki platform da geniş kitlelere erişme olanağı sunuyor.

İlginizi çekebilir

Volkswagen I.D.R’ın büyük rekoru