reklamı kapat

POPÜLER

İnovatif ve sıra dışı kablosuz kulaklık; Sony LinkBuds incelemesi

Sony LinkBuds

SONY LINKBUDS TASARIM

Kablosuz kulaklık pazarında son yıllarda tasarım açısından bir kıtlık yaşanıyor. Genel olarak birbirlerine benzeyen tasarımlarla kullanıcıların beğenisine sunulan kulaklıkların çoğu AirPods’tan ilam alıyor. Sony piyasada sunduğu kablosuz kulaklıklarla fark yaratan tasarımlara imza atıyor. Sony’nin en yeni kablosuz kulaklığı LinkBuds da sıra dışı tasarımıyla dikkatleri üstüne çekmeyi başarıyor. İki adet yuvarlak formdaki parçanın bir araya gelmesiyle oluşan kulaklık farklı tasarımıyla piyasadaki kulaklıklardan kolayca ayrılıyor.

Alışılmadık ve açık halka tasarımını benimseyen modelin kulağa giren kısmında bir delik bulunuyor. Kulaklıktan gelen ses deliğin etrafındaki deliklerden geliyor. Kulaklıkta geniş dokunma alanı özelliği yer alıyor. Kulaklığın kendisine dokunmadan LinkBuds’ı kontrol etmek mümkün. Bunun için kulağınızın hemen yanındaki alana iki kez veya üç kez dokunmak yeterli oluyor. İki kez yanağınıza dokunduğunuzda çalan parça duruyor veya tekrar dokunduğunuzda parça çalıyor. Üç kez yanağınıza dokunduğunuzda ise bir sonraki parçaya geçiş yapılabiliyor. Kulaklıkta sunulan bu özellik gerçekten çok iyi çalışıyor. Kulaklık bunun haricinde Google Asistan veya Alexa gibi sesli asistanlarla da uyumlu. Kulaklığın kutu içeriğinden farklı boyutta silikon uçlar çıkıyor. LinkBuds’ı kullanmaya başlamadan önce kulağınıza uygun boyuttaki silikon ucu seçmeniz gerekiyor. Bu silikon uç LinkBuds’ın kulakta konforlu bir şekilde kullanmanızı sağladığı gibi ses kalitesine de etki ediyor. LinkBuds kulakta iyi bir şekilde durmadığı zaman ses performansında düşüş yaşanabiliyor. LinkBuds çok hafif bir gövde yapısına sahip olduğu için kulaktayken konforlu bir deneyim sunuyor.

LinkBuds bugüne kadar kullandığımız kablosuz kulaklıklar arasında en iyi konforu sunan kablosuz kulaklık. Kulaklıkta beğendiğimiz noktalardan biri de kompakt boyuttaki şarj kutusu oldu. Çok ufak bir boyutta olan şarj kutusu pantolon ceplerine rahatlıkla girebiliyor. Şarj kutusunda kablosuz şarj özelliği ne yazik ki mevcut değil. Biz kulaklığın siyah renkli modelini test etsek de LinkBuds’ın beyaz renkli modeli de satılıyor. Kadınların kulaklarında tamamlayıcı bir aksesuar görüntüsü veren modelin şarj kutusu USB-C bağlantısı üzerinden şarj ediliyor. Gövdesinde geri dönüştürülmüş plastik malzemesinin kullanıldığı kulaklık IPX4 sertifikasına da sahip. Kulaklık su sıçramalarına karşı da dayanıklı olduğu için yağmurlu havalarda da kullanabilirsiniz.