reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram, ana akış ekranından Hikayeler’i kaldırabilir

Sosyal medyanın en önemli platformlarından Instagram için yeni testler sürüyor. Bu sefer ilginç bir gelişme ses getirdi.

Instagram, bazı kullanıcılarda yukarıdaki ana akış ekranını test etmeye başladı. Bu ana akış ekranının şimdi kullandığımızdan farklı olan yanı, üstte bir Hikayeler kısmının olmaması. Alt menüyü ellemeyen ancak üst kısmı oradan kaldırmak istiyor gibi görünen şirket, yüksek ihtimalle Hikayeler’i tamamen ortadan kaldırmayacaktır. Çünkü Hikayeler altyapısı silinen içeriklerden oluştuğu için çok kullanılıyor. Normal içerikleri tam ekran göstererek daha çok öne çıkarmak istiyor gibi görünen firma, bu yeni tasarımı gerçekten devreye alırsa, Hikayeler için ayrı bir menü açabilir ya da Hikayeler’i direkt olarak üst veya alt bara bir simge olarak ekleyebilir. Yani ileride Hikayeler’in kendi özel sayfası olabilir.

Instagram, en son başka bir yeni test ile gündeme gelmişti. Buna göre şirket, kişilerin profil sayfalarına istediklerini bir post içeriğini (Fotoğraf ya da video) sabitleyebilmesi için altyapı geliştiriyor. Bu altyapı birçok başka platformda uzun zamandır sunuluyor. Örneğin Twitter’da kişisel profiller için tweet sabitleme özelliği uzun zamandır aktif olarak kullanımda yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Benzer bir özelliğin TikTok tarafında da yer aldığı aktarılırken, IG tarafında imkânın ne zaman herkese açılacağı henüz bilinmiyor. Aylardır test edildiği aktarılan, bu açıdan da uzakta olmadığı düşünülen özellik, kişilerin belirli içerikleri profillerinde öne çıkarabilmesi için güzel görünüyor.

Instagram yenilikleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici Porsche Müzesi içinde drone ile bir tur atın