reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram bugün tam olarak çalışmıyor mu? Sorun sizde değil

Sosyal medyanın merkezinde yer alan dev platform Instagram, bugün 2 saati aşkın süredir devam eden bir problem yaşıyor.

Nadir Instagram sorunlarından birisiyle daha karşı karşıyayız. Bugün sabah saatlerinden bu yana Türkiye’de Instagram’a normal “post” içeriği yüklenemiyor. Hikaye atılabilen platform, normal içerik paylaşımlarına ise “Bir sorun oluştu. Lütfen sana sonra tekrar dene” uyarısını veriyor. Bu sorunları yaşamayan bazı kişiler de bulunuyor.

Durum global olarak görünüyor ve sorun farklı kişilerde farklı şekilde karşımıza çıkıyor. Bazıları Instagram’ın web sürümüne erişim sağlayamıyor. Bazı kişiler ise uygulamanın hemen hemen hiçbir özelliğini kullanamadıklarını aktarıyor. Bugün için aynı grupta olan Facebook ve WhatsApp içinse bir sorun yaşanmıyor.

Problemin ne zaman çözüleceği konusunda ise net bir açıklama yapılmış değil. Ancak yüksek ihtimalle firma sorunun farkında ve çözüm için çalışıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram, kısa süre önce bir yaş adımı attı

13 yaşından küçüklerin platforma üye olmasına uzun zamandır izin vermeyen Instagram, yeni hesap açmak isteyen herkesin doğum günü tarihini girmesini de zorunlu kılıyor.

İşte bu süreç artık daha önce bu yaşını girmeyen kişiler için de geçerli olacak. Bu durum ilk aşamada geçilebilecek ancak daha sonra doğum tarihi girilmeden uygulama kullanılamayacak. Peki neden böyle bir adım atıyor?

Instagram bunu tam olarak çocukları korumak için yaptıklarını aktarıyor. Firma uzun zamandır platformu çocuklar için daha iyi ya da güvenli bir yer hale getirmek için çaba gösteriyor.

Otomatik sistemler küçük yaştaki çocuklar için kötü olabilecek içerikleri kapatıyor, özel mesaj tacizlerini önlüyor. Bunlar gerçekten çok önemli görünüyor.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept