reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram, direkt mesajlar için geliştirdiği yeni özelliğini tanıttı

Instagram, platform içerisinde güvenliği biraz daha artırmak adına direkt mesajlar için geliştirdiği yeni özelliğini tanıttı. Faydalı bir altyapı geldi.

Instagram, yeni yayımladığı araç ile kişilerin direkt mesajlar için çeşitli filtreler koymasına imkan tanıyor.

Bu filtreler sayesinde kişiler saldırgan kelimeler, ifadeler ve emojiler içeren direkt mesajları otomatik olarak engelleyebiliyor.

Bu altyapı özellikle büyük hesaplar ve ünlüler için güzel görünüyor. Aktarıldığı kadarıyla bu kişiler sürekli olarak saldırgan mesajlar ile rahatsız ediliyor.

Saldırgan kelimeler / ifadeler için hazır listeler belirleyen ancak kişilerin listeleri / filtreleri genişletmesine imkan tanıyan Instagram, platformu daha güvenli kılmak adına çalışmalarına devam ediyor.

Kurulan yeni altyapının başta sadece belirli ülkelere açılacağı, daha sonra ise genel olarak kullanımın başlayacağı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram en son çocuklara özel sürümüyle gündemdeydi

Instagram, spesifik olarak 13 yaş altında çocukların kullanımına yönelik bir versiyon geliştiriyor.

Bu çocuklara özel Instagram’da gelişmiş ebeveyn kontrolleri olacak ve böylece “kağıt üzerinde” çocuklar rahatlıkla korunabilecek.

Ancak bu uygulamanın gerçek olmasını istemeyenler de bulunuyor. Bir grup, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’e önemli bir çağrıda bulundu.

Bu çocuklara özel Instagram sürümünün faydadan çok zarar getireceği bildirildi. Bu yüzden sürümün iptal edilmesi istendi.

Çocuklara özel sürümü sadece çok ama çok ufak yaştaki çocukların kullanacağı ve onların da böyle bir platforma dahil edilmemesi gerektiği savunuldu. Ayrıca böyle çocuk odaklı bir altyapının, çocuk istismarcıları için bir merkez haline gelebileceği de aktarıldı.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept