reklamı kapat

POPÜLER

Instagram, eksiklerinden birini kapatmaya hazırlanıyor

Instagram yeni bir özelliği teste açtı. Video paylaşımlara desteğini artıran uygulama, etkiletleme kapsamını genişletiyor.

Instagram üzerinden sık video paylaşan bir kullanıcı değilseniz bu eksikliği hissetmemiş olabilirsiniz. Ancak Instagram’da videolara fotoğraflara olduğu gibi kişileri etkiletmeke mümkün olmuyor. Platform özellikle IGTV sonrası video içeriklere verdiği önemi de artırarak bu eksiğini kapamaya hazırlanıyor. TechCrunch‘ın haberine göre yeni özellik sayesinde artık kullanıcılar videolara da kişileri etiketleyebilecek. Etiketli insanları görebilmek içinse fotoğraflardan farklı bir yol izlenmiş. Sol altta etiketli kişilere tıklandıktan sonra uygulama sizi ikinci bir panele atıyor ve burada etiketli kullanıcıların listesini görmek mümkün oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

instagram

Özellik şimdilik test aşamasında

Videolara etiketleme özelliği ne yazık ki şimdilik sadece mobil üzerinde deneniyor. Ancak zaten halihazırda Instagram kullanıcılarının çok küçük bir kısmının özelliğe erişimi olduğu belirtiliyor. Bu özelliğin geniş çaplı olarak kullanıcılarla ne zaman buluşturulacağı da belirsizliğini koruyor. Platform adına yapılan açıklamada “Instagram’daki deneyimi geliştirmek için yeni şeyler test ediyoruz” deniliyor.

2013’te platforma dahil edilen fotoğraf etiketleme özelliği daha sonrasında ürün etiketlemeye kadar yayılmış durumda. Bildiğiniz gibi üçüncü parti uygulamaların da yardımıyla platform üzerinden çevrim içi satış mağazasına yönlendirilecek şekilde etiketlemeler dahi yapılabiliyor. Video etiketleme özelliğinin ise yakın zamanda kullanıma sunulması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

IGTV tanıtımı