reklamı kapat

POPÜLER

Instagram Move II
Instagram Move II
Instagram Move II
Instagram Move II

Instagram fenomenleri için tasarlanmış kamera

Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram kendi çatısı altında bir fotoğraf makinesi/kamera sunmasa da tasarımcılara ilham olmaktan da geri kalmıyor.

Tasarımcı João Luiz Flores Gomes, Instagram Move II isimli konsept tasarımıyla dikkatimizi çekmeyi başarıyor. Adından da anlaşılacağı üzere Instagram’a özel olarak tasarlanan bu kamera/fotoğraf makinesi ilhamını ise doğrudan uygulamanın ikonundan alıyor. Kenarları yuvarlatılmış kare bir tasarıma sahip olan kamera ile 4K çekimler yapılabiliyor. Makinanın gövdesine baktığımızda sol tarafta navigasyon için kontol noktası yer alıyor. Ön tarafta büyük bir lens ve lensin sol çarprazında da mikrofon ve flaşın bulunduğu bir alan mevcut. Sadece fotoğraf çekimi değil IGTV videolarını da düşünen tasarım, eksiksiz bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram için tasarlanan konsept kamera şık bir tasarıma sahip

Elbette işin içinde sosyal medya paylaşımları olunca su altı fotoğrafları da kaçınılmaz. Instagram Move II bu sebeple IP68 derecesinde toza ve suya dayanıklı olarak geliştirilmiş. Kamera ne yazık ki bir konsept olarak kalsa da Facebook esasen donanım ürünleri üretmeye uzak bir firma değil. Portal serisi ile daha “ev” odaklı ilerleyen firma için hazırlanan bu konseptinde detaylarda Instagram’ın ruhunu yansıttığını söylemek mümkün. Aksiyon kameralarını da anımsatan bu modele benzer bir ürünü gelecekte Facebook’tan görürsek pek şaşırmayız diye düşünüyoruz. Tasarımcı João Luiz Flores Gomes’in diğer tasarımlarına buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Yeni nesilden ilk konsol göründü! Xbox Series X baştan aşağı yenilenen tasarımıyla karşımızda