reklamı kapat

POPÜLER

Instagram, Snapchat’in özelliklerini kopyalamaya doymuyor

Fotoğraf paylaşım platformu Instagram, Snapchat’in sevilen özelliklerini bünyesine katmaya devam ediyor. Snapchat‘ten “ödünç aldığı” Hikayeler ile ciddi bir etkileşim elde eden Instagram bu alandaki eksiklerini kapatmayı sürdürüyor.

Hepimizin iyi bildiği üzere en fazla tercih edilen sosyal platformlardan biri olan Instagram, Hikayeler sayesinde kullanım alanını genişletmeyi başardı. Kullanıcıların yoğun ilgi gösterdiği bu alanda karşımıza reklamlar çıkmaya başladı bile. Etkileşim bu kadar fazla olunca Hikayeler’e yeni özellikler eklemek de şart oluyor. Bu durumun farkında olan Instagram ilham almak üzere yine Snapchat‘e yöneldi. Instagram şimdi de son dönemlerde giderek değer kazanan platformun yerel filtreler özelliğine göz koydu.

Artık hepimiz aşinayız ancak kısaca özetlemek gerekirse bu özellik sayesinde paylaşımlarınızda bulunduğunuz veya seyahat ettiğiniz yerlere özel olarak hazırlanan filtreleri kullanabiliyorsunuz. Paylaşımlara farklı bir hava katan bu özellik Snapchat’te oldukça fazla ilgi görüyor. Bahsi geçen özelliğin Instagram versiyonunda iste yerel filtreler göze güzel gelmenin ötesine geçiyor. Üzerine tıkladığınız zaman aynı bölgede çekilmiş tüm fotoğrafların önünüze düşmesine olanak sağlıyor. Böylece sadece bir filtre değil, yer bildirimi görevi de üstlenmiş oluyor.

Instagram’ın paylaştığı bilgilere bakılırsa bu güncelleme iOS ve Android‘te aynı anda kullanılabilir olacak.