reklamı kapat

POPÜLER

Mark Zuckerberg mezuniyet konuşması yapmak üzere Harvard’a dönüyor [Video]

Sosyal paylaşım platformu Facebook‘un kurucusu olarak tanıdığımız Mark Zuckerberg 12 yıl önce yarıda bıraktığı Harvard Üniversitesi’ne mezuniyet konuşması yapmak üzere geri dönecek. Bu konuşmayla birlikte Harvard Üniversitesi‘nden onursal derece elde edecek.

Şimdilerde dünyanın en büyük sosyal medya platformunun CEO’su olan Zuckerberg, 2005 senesinde Harvard Üniversitesi’nde Bilgisayar Bilimi eğitimi alıyordu. Fakat Facebook‘un temellerini atmasıyla birlikte tüm zamanını bu işe ayırması gerektiğine karar vererek okulu yarıda bıraktı. Aldığı bu zorlu karar onu şimdi bulunduğu noktaya getirdi. İnternetin kullanım alanlarını yeniden tanımlayan bir platformu yaratmış oldu.

Mark Zuckerberg şimdi tıpkı Bill Gates gibi yarıda bıraktığı okula dönecek ve 2017 yılı mezunlarına ilham verici bir konuşma yapacak. Bu ilgi uyandıran gelişme Harvard’ın internet sitesi üzerinden duyuruldu. Harvard’ın başkanlığını üstlenen Drew Faust konuyla ilgili olarak “Mark Zuckerberg’in liderliği dünya genelinde iletişimin doğasını değiştirdi. Günümüzde çok az buluş Facebook’un insanlar üzerinde yarattığı etkiyle yarışabilir.” sözlerini sarf etti.

Bu açıklamanın üzerine Zuckerberg, Facebook üzerinden keyifli bir video paylaştı. Bu kısa videoda 10 sene önce Harvard’da mezuniyet konuşması yapan Bill Gates‘ten yardım istedi. Bahsi geçen bu videoyu hemen aşağıda bulabilirsiniz. Son olarak Mark Zuckerberg’in mezuniyet konuşmasının 25 Mayıs‘ta gerçekleşeceğini de hatırlatalım.

VİDEO