reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram, teknik sorunlar için bünyesine yeni bir uyarı getiriyor

Sosyal medyanın merkezinde yer alan Instagram, son dönemde yaşanan sorunlar odağında platforma yeni bir uyarı ekliyor.

Facebook biliyorsunuz geçtiğimiz hafta 6 saatlik çok büyük bir kesinti yaşadı. Bu kesinti WhatsApp ve Instagram tarafını da etkiledi. Geçtiğimiz günlerde buna benzer bir sorun daha oldu ve yine Instagram’a ve diğer servislere erişim kesildi. Bunların hepsinde firmanın sunucu merkezli sorunları yer alıyordu.

Bu durumlar nedeniyle ne olduğunu anlamaya çalışan kullanıcılar, cevabı iki seferde de Twitter’da buldu. Hatta Facebook da servislerine erişim sorunu olduğunu resmi Twitter hesaplarında duyurmak zorunda kaldı. İşte buna ileride gerek kalmayacak. Yakında firma bir sorun varsa direkt olarak Instagram içerisinden kullanıcılara bildirecek. 

Aktif olarak test edilen bu özellik, yakında herkes için aktif edilecek ve “teknik bir sorun yaşıyoruz” uyarıları direkt olarak aktivite akışı içerisinde gözler önüne serilecek. Ayrıca servise yakında silinen içerikler ve hesap kapatma durumları hakkında da bilgiler veren bildirimler / seçenekler de getirilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram için en son yenir bir özellik gündeme gelmişti

Instagram’a giriş yaşında olan gençleri korumak için bir adım geliyor. Yapılan resmî açıklamaya göre platforma yakında bir “ara ver” uyarısı eklenecek. Instagram’ın bu sayede amacı, gençleri uygulamadan biraz olsun uzaklaştırmak ve gerçekliğe döndürmek olacak.

Gençlerin ruh sağlığına platformun hiç iyi gelmediğini açık olarak bildiği ancak buna önlem almadığı iddia edilen Facebook, bunu resmen kabul etmiyor ancak gelecekte bu duruma daha fazla önem verecek gibi görünüyor.

Bu arada yeni dönemde gençlerin sürekli olarak maruz kaldığı zararlı içerikleri de belirleyecek Instagram, gençlere bu içeriklere bakmaması konusunda uyarılarda da bulunacak. Bu henüz tam olarak nasıl olacak bilinmiyor ancak süreçte atılan her adım gelecek için önemli görünüyor.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept