reklamı kapat

POPÜLER

Instagram, yeni filtre ve yeni özelliklerle güncellendi

Son günlerde adını Twitter’la girdiği restleşmeden ötürü sıkça duyar olduğumuz sosyal fotoğraf ağı Instagram, iOS’e özel yeni sürümü 3.2 ile yeni bir filtre, daha gelişmiş bir akış sayfası ve irili ufaklı birçok güncellemeyle kullanıcıların karşısına çıktı. Aynı güncellemeler, ufak farklılıklarla Android sürümü için de yayınlandı. iOS uygulaması üzerinden anlatacağımız güncellemede ilk dikkat çeken standart kamera yerine Instagram kamerasını kullandığınızda karşınıza çıkan Instagram ikonu şeklindeki deklanşör simgesi. Onun hemen sağında da galeriden fotoğraf seçebileceğiniz simge yer alıyor. iPhone 5 kullanıcıları bu simge yerine Camera Roll’daki son fotoğrafı görebiliyor.
Instagram - Willow
WILLOW
Yeni Instagram yeni bir de filtreyle geliyor. Willow adını taşıyan filtre, çektiğiniz fotoğrafa siyah/beyaz bir efekt uyguluyor. Instagram yeni filtreyi “hafif mor tonlarla, parlak ve yarı şeffaf beyaz çerçeveye sahip monokrom bir filtre” olarak tanımlıyor. Willow, daha ziyade portre ve mimari fotoğrafları için uygun gibi görünüyor.
Instagram - Tilt Shift
DİĞER GÜNCELLEMELER
Yeni bir karışlama ekranıyla kullanıcıları selamlayan Instagram’ın yeni sürümünde tilt-shift efektinin blur algoritması da elden geçirilmiş. Artık çektiğiniz fotoğraflarda bu efekti uyguladığınız alan çok daha kaliteli ve oranlı görünüyor. Takip ettiğiniz kullanıcıların fotoğraflarını gördüğünüz akış sayfası da elden geçirilmiş. Gördüğünüz fotoğrafların ve kullanıcı profil fotoğraflarının boyutu birazcık büyümüş. Akıştaki fotoğrafların yüksekliği de eskisi gibi yaklaşık 550 piksel yerine 612 piksel civarında.

Instagram

FİYAT
Ücretsiz*

BOYUT
iOS: 13,2 MB
Android: 15 MB

YÜKLEMEK İÇİN
iOS https://itunes.apple.com/us/app/instagram/id389801252
Android https://play.google.com/store/apps/details?id=com.instagram.android

*Uygulama fiyatları değişiklik gösterebilir.