reklamı kapat

POPÜLER

instagram

Instagram’dan WhatsApp’a büyük destek

Bir zamanlar sadece Snapchat’e özgü olan “kaybolan mesajlar” artık Instagram, Facebook ve WhatsApp’ta da yer alıyor. Fakat hiçbiri Instagram hikayeleri kadar ilgi görmüyor. Bu durumun farkında olan Facebook da tanıdık bir yönteme başvurmaya karar verdi.

Bildiğiniz gibi saydığımız bu uygulamaların hepsi Facebook çatısı altında yer alıyor. Dolayısıyla benzer özelliklere yer vermeleri problem olmuyor. Fakat sosyal medyayı yoğun olarak kullanıyorsanız WhatsApp’ın hikayeler noktasında çuvalladığını fark etmişsinizdir. Benzer bir problem yaşayan Facebook bu soruna oldukça basit bir özellikle çözüm bulmuştu. Instagram uygulamasına eklenen yeni bir özellikle birlikte hikayeleri aynı anda iki platformda birden paylaşmak mümkün hale gelmişti. Şimdi benzer bir uygulama WhatsApp için de geçerli olacak gibi görünüyor.

Nasıl olacak?

TechCrunch‘ın haberine göre artık hikaye paylaşımı yaparken bu içeriği hem Facebook hem de WhatsApp’ta paylaşmak mümkün hale gelecek. Üstelik bunu sadece tek bir tuşla yapabileceksiniz. Kullanıcılara sunulan bu pratik özelliğin tüm platformların kullanımını artırması amaçlanıyor. Paylaşılan bilgilere bakılırsa bu özelliğin test sürecine Brezilya’da başlandı. Eğer sonuçlar beklenen doğrultuda ilerlerse hikayeleri tüm platformlarda aynı anda paylaşma özelliğinin yakında kullanıma sunulması bekleniyor. Fakat henüz net bir tarih bulunmuyor.