reklamı kapat

POPÜLER

İnternetin yeni eğlencesi; kardan yaptığı Toyota Supra ile polisleri “trolleyen” adam

19 Ocak 2018

Kanada’nın Montreal kendinde yaşanan olayda, yoğun kar yağışını değerlendirmek isteyen kurnaz bir tasarımcı unutulmayacak trollemelerden birisine imza attı.

Satın almayı düşündüğünüz bir otomobilin hangi malzemeden yapılmasını tercih ederdiniz? Güçlendirilmiş çelik? Karbon fiber? veya Alüminyum? Aslında piyasaya bulunan tüm araçlarda şu anda örneklerini verdiğimiz bu materyallerin uyumlu bir kombinasyonu kullanılıyor. Yani bütçesine göre hemen herkes bu materyallerin kullanıldığı otomobillere ulaşabilir. Pekii farklı olmak için size kardan bir otomobil önersek nasıl olurdu? Evet, bu kulağa biraz fantastik geliyor lakin geçtiğimiz günlerde Kanada‘da yaşanan ve internet dünyasını şu sıralar meşgul eden olayda kardan bir otomobil karşımıza çıkıyor. Üstelik aracın “sahibi” hiç kullanmadığı bu otomobili için park cezası bile ödeyecekti. Yani, neredeyse…

Ava giden avlanır

Ocak ayı içerisinde kışın fazlasıyla hissedildiği yerlerden birisi olan Kanada’da meydana gelen kar yağışı, bazı şehirleri çoktan esareti altına almış. Hal böyle olunca da bir tarafta “okulların tatil edilip kar topu oynamaya başladıklarını” hayal eden çocuklar varken, diğer tarafta ise “sabah işe nasıl gideceğini” düşünen yetişkinler var. Lakin Laprice Simon isimli tasarımcının aklına ne okulların tatil olması ne de ertesi gün işe nasıl gideceği sorusu takılmış. Karların yer yer 40 santimetreye ulaştığı Montreal’de yaşayan Simon, polisler için pek de ufak olmayan bir sürpriz hazırlamaya karar vererek sokağın yolunu tutmuş. Bir araya getirdiği karlardan, heykeltraşları kıskandıracak bir iş çıkartarak A70 kodlu üçüncü nesil Toyota Supra‘nın maketini yapmış. Tasarımın tamamlanmasının ardından ön cama gerçek silecekler eklemeyi de unutmayan kurnaz tasarımcımız bu işlemin ardındansa yemini atıp bekleyen bir “sazan” avcısı gibi beklemeye başlamış. Bir süre sonra yol üzerinde park edilmiş ve karla kaplı bir otomobil gören polis ekipleri durumu anlayana kadar iş işten çoktan geçmiş. Olaydan geriye ise şu anda görmekte olduğumuz fotoğraflar ve Fransız polisin “bizi yakaladın” notu kalmış.