reklamı kapat

POPÜLER

iOS 12.1.2 iOS 12 güncellemesi

iOS 12.1.1’deki sorunları çözmesi beklenen iOS 12.1.2 güncellemesiyle ilgili sevindirici gelişme

Geçtiğimiz hafta yayınlanan iOS 12.1.1 güncellemesinin ardından iOS 12 ve 12.1.1’in hatalarını düzeltecek iOS 12.1.2 güncellemesinden ilk haber geldi.

iOS 12, beraberinde getirdiği yeni özelliklerle iPhone kullanıcılarına “çalışması” çok daha özgür bir alan yaratırken her güncellemede olduğu gibi hatalar da beraberinde geliyor. Aralık başında yayınlanan 12.1.1 de bazı iyileştirmeler ve yeni nesil modeller için bazı özellikler getiriyordu. Ancak yeni güncelleme de bir takım sorunlarla boğuşuyor gibi görünüyor. iPhone kullanıcılarına bağlantı sorunları yaşatmaya başladığı belirtilen yeni güncelleme mobil bağlantıda bazı kullanıcılar için sıkıntı yaratıyor. iOS 12.1.2 güncellemesi ise bunu çözebilir. Geçtiğimiz gün geliştiricilere açılan 12.1.2 betası şimdi de tüm kullanıcıların indirebilmesi için yayınlandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni güncelleme kapıda

Güncellemenin ilk betası iPhone, iPad ve iPod Touch kullanıcıları için indirilmeye sunulmuş olsa da Apple özellikle daha eski modellere sahip kullanıcıların iOS betalarını indirme konusunda dikkatli olmaları gerektiğini kaydediyor. Betaya kayıt olmayı düşünen kullanıcıların telefonlarını da yedeklemesi gerektiğini tekrar hatırlatıyoruz. Herkese açık betaların sabit bir performans sunmadığını da hatırlatalım. Ancak herkesten önce denemek isterseniz detaylı bilgiye buradan ulaşabilir ve beta programına katılabilirsiniz.

Bunu yanı sıra Apple’ın tvOS, macOS için de herkese açık beta versiyonları bulunuyor. Önümüzdeki günlerde tvOS 12.1.2 ve macOS 10.14.3’e de erişim sunulması bekleniyor. Apple Watch’un işletim sistemi watchOS’in ise herkese açık bir beta versiyonu yer almıyor.

İlgili video

Yeni nesil iPhone modelleri