reklamı kapat

POPÜLER

İOS 14

iOS 14’ün kullanımıyla ilgili dikkat çeken araştırma

Apple geçtiğimiz yılın aralık ayında son dört yılda piyasaya sürülen iPhone’ların yüzde 81’inin iOS 14’e geçiş yaptığını belirtmişti. Analist şirketi Mixpanel ise iPhone ve iPad kullanıcıları arasında iOS 14 kullanınımının yüzde 90’ı aştığını ifade ediyor.

Mixpanel’in son verilerine göre, iOS kullanıcılarının yüzde 90,45’i işletim sisteminin en son sürümünü yüklemiş durumda. Elde edilen veriler gerçekten de etkileyici görünüyor. iOS 13’ü kullanan yüzde 5,07, iOS 12 veya eski sürümleri çalıştıranların ise yüzde ise 4.48 kullanıcı olduğu belirtiliyor. Apple ise bu rakamları henüz onaylamış değil. Apple’ın geliştirici internet sayfasına göre, tüm iOS cihazlarının yüzde 80’i iOS 14 çalıştırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 14.5 haricinde iOS 15 merakla bekleniyor

Apple, bir taraftan iOS 14’ün yeni sürümleriyle ilgili çalışmalarını devam ediyor bir taraftan da iOS 15 için çalışıyor. iOS 14.5’in geliştirici versiyonunu paylaşan şirketin bu ay itibarıyla sürümün final versiyonunu yayınlaması bekleniyor. iOS 15’in ise haziran ayında geliştiriciler tarafından kullanılacağını söylemek mümkün. Merakla beklenen iOS 15’in final sürümünün ise eylül veya en geç ekim ayında indirmeye sunulması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin fütüristik telefon modeli ile tanışın