reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 11

iPhone 11 modelinin çok büyük tepki çeken detayı

Teknoloji devi Apple, 10 Eylül etkinliği kapsamında iPhone 11 modelini tanıttı. İşte bu model için büyük tepki çeken bir detay ortaya çıktı.

Apple’ın iPhone modelleri biliyorsunuz uzun süredir 5W gücünde çok ufak bir şarj cihazıyla geliyor. Telefonlar çok pahalıya satılıyor olduğu için çok büyük tepki çeken bu durum, maalesef iPhone 11 modeliyle de değişmiyor. iPhone XR’ın yerini 750 dolar yerine 699 dolar fiyat etiketiyle alan telefon, oldukça güçlü ve yetenekli ancak yine 5W şarj cihazıyla geliyor. Birçok basit Android telefonun bile 15W şarj cihazıyla geldiği günümüzde bu durum yine oldukça yüksek büyük oranda tepki çekiyor. Telefon elbette daha yüksek hızda şarj yapılmasına destek veriyor ancak bunun için ekstra satın alım yapılması gerekiyor. Bu da gerçekten 699 dolarlık bir telefona yakışmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 11 Pro ve Pro Max modellerinde durum ne?

Apple neyseki “Pro” takılı modellerin yanında 18W şarj cihazı veriyor. Ancak biliyorsunuz günümüzde bu rakam da oldukça düşük. Xiaomi kısa süre önce 30W kablosuz şarj sistemini tanıttı. Bakın bu kablosuz şarj. Diğer firmalar kablo üstünden 40W / 50W seviyelerinde geziyor. Hatta yakında 100W şarj sistemi geliyor. Bu açıdan teknoloji devinin burada en azından 2020 için büyük bir adım atması gerekiyor.

İlgili Video