reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone XS iPhone Xs Max iPhone XR

Apple’ın 10 bin TL bandını geçecek yeni iPhone modellerinden çok tepki çeken detay

Teknoloji devi Apple, yeni iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone XR modelleri birçok kalemde eleştiriliyor. Bunların en büyüğü ise şarj tarafında geliyor.

Apple‘dan çarşamba akşamı 5,8 inç OLED ekranlı iPhone Xs, 6,5 inç OLED ekranlı iPhone Xs Max ve 6,1 inç LCD ekranlı iPhone XR telefon modelleri geldi. Özellikle performans konusunda ciddi artış getiren telefonlar, yenilik konusunda ise sınıfta kalıyor. Öyle ki 2018 yılında olmamıza ve birçok basit telefonda bile olmasına rağmen yeni iPhone’ların kutusundan hızlı şarj cihazı çıkmıyor. Modeller yine basit 5W güç adaptörü ile geliyor ve bu da hızı şarj yapamıyor. Bu yüzden kişilerin telefonları hızlı şarj edebilmek için yine harici bir USB-C MacBook adaptörü ve USB-C – Lightning kablosu alması gerekiyor. Bunlar hiç ucuz olmadığı gibi 750, 999 ve 1.100 dolarlık telefonlar için oldukça can sıkıyor. Daha önce hatırlarsınız modellerin yeniden tasarlanmış 18W USB-C güç adaptörü ve USB-C – Lightning kablosu geleceği konuşuluyordu. Bu sayede telefonların direkt olarak kutudan çıkan ekipmanlarla hızlı şarj edilebileceği söylenmişti. Ancak Apple anlam verilemeyen şekilde bu adımı yine atmadı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple bu hamlesiyle çok tepki çekiyor

Yine telefonların fiyatları düşünüldüğü zaman bu durum gerçekten kabul edilebilir durmuyor. Ayrıca yeni iPhone’ların kutusunda bir eksik daha bulunuyor. Firma artık Lightning – 3.5mm dönüştürücü aparatını kişilere vermiyor. Yani yeni telefonuna kablolu kulaklığını takmak isteyenlerin bu dönüştürücüyü ayrı satın alması gerekiyor. Bir trilyon dolarlık bir şirkete bu hiç yakışmıyor.

İlgili Video

Telefonların resmi tanıtım videosu