reklamı kapat

POPÜLER

iphone 6 patent

iPhone 6, 128 GB hafıza seçeneğiyle gelebilir

Gelecek nesil iPhone için ortaya atılan son iddialar doğruysa, 128 GB’lık depolama alanı bizi bekliyor. Ancak bu opsiyonun 4,7 inçlik iPhone’da mı yoksa daha büyük ekranlı 5,5 inçlik iPhone 6L’de (ki bu isim bile hala söylentiden ibaret) mi olacağı bilinmiyor.

Apple, önceki versiyonlarında olduğu gibi, iPhone 6’da da microSD opsiyonu sunmayacak. Dolayısıyla hafıza kapasitesi artırılmış bir iPhone 6 kimseyi şaşırtmayacaktır. Öte yandan şirkete yakın kaynakların verdiği bilgiler, hafıza seçeneğinden ibaret değil. Gelen bilgilere göre Apple, otomobil sahiplerini de unutmamış.

iphone 6 patent
Yukarıdaki görsele ait patentleri elinde bulunduran Apple, iPhone 6’da bu teknolojisini kullanacağa benziyor. “Arabamı bul” isimli uygulama, tıpkı “iPhone’umu bul” özelliği gibi çalışıyor. Arabamı bul özelliği, Siri yardımıyla kullanıcıların kalabalık otoparklarda araçlarını bulmasını kolaylaştıracak. Üstelik bunun için telefonunuzun çekmesine bile gerek yok. Zira Siri CarPlay, Bluetooth ve Wi-Fi bağlantılarına kullanacak.

9 Eylül’de tanıtılacağı söylenen iPhone 6 hakkındaki dedikoduların ardı arkası kesilecek gibi durmuyor. Bakalım önümüzdeki günlerde ne gibi söylentilerle karşılaşacağız.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“iPhone 6, 128 GB hafıza seçeneğiyle gelebilir” için bir cevap

  1. Mustafa dedi ki:

    Her sene 128 GB İPhone çıkabilir deniliyor ama yine aynı. Bence yine Max. 64 GB olacak.