reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 6s incelemesi

iphone6s-01

PEMBENİN 50 TONU

iPhone kullanıcısı olun ya da olmayın geçen yıl iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın tanıtımından sonra ortaya çıkan Bendgate skandalını mutlaka duymuşsunuzdur. Daha büyük ekranı ve daha ince tasarımıyla yenilenen iPhone’lar “bükülüyordu”. Hal böyle olunca yeni iPhone 6s için de kafalarda aynı sorular belirdi. Ancak Apple her ne kadar tasarımda yeni bir devrim yaratmasa da gövdeyi güçlendirmiş. Yeni iPhone’lar 7000 serisi alüminyum gövdeyle geliyor. Daha güçlü olan gövde belli ki bükülme skandalından alınan dersle düzeltilmiş.

iphone6s-resimalti-03
Alüminyum gövdeyi ve telefonun arkasında yer alan “S” etiketini bir kenara bıraktığımızda iPhone 6s’i bir önceki modelden tasarım açısından ayırmak pek mümkün değil. Tabii eğer yeni iPhone’unuz Roze Altın değilse. iPhone 6s’in tasarımındaki en büyük değişiklik yeni renk seçeneği. Roze Altın versiyon belli ki öncelikli olarak kadın kullanıcılar için üretilmiş. Görsellerde gösterilenin aksine uçuk bir pembedense daha yoğun bir pembe tonuyla Roze Altın modelin oldukça çekici göründüğünü söyleyebiliriz. Ancak diğer modellere kıyasla daha “sevimli” olan bu versiyon kesinlikle çok dar bir kitleye hitap ediyor.

rose
Tabii Roze Altın’ın en büyük sıkıntısı herhangi bir kılıf taktığınızda Gümüş ya da Altın renkli iPhone 6s’ten ayırt edilemiyor oluşu. Hatta cihazın iPhone 6 mı yoksa iPhone 6s mi olduğunu söylemek bile neredeyse imkansız. Tabii bu Roze Altın olmayan modeller için de geçerli. Yani eğer cihazınızın özellikle iPhone 6s olduğu anlaşılsın istiyorsanız ya Roze Altın alacaksınız ya da bol bol 3D Touch özelliğini kullanacaksınız. Bir önceki modelde olduğu gibi 4,7 inç ekran boyutuyla gelen iPhone 6s’in sade bir tasarım ve yumuşak kıvrımlara sahip köşeleriyle hala çok şık ve etkileyici göründüğünü de ekleyelim. iPhone 6 ve 6s boyutlarında gözle ayırt edilemeyecek kadar az bir fark olduğundan iPhone 6’ya uygun olarak üretilen her kılıf iPhone 6s’e uymayabiliyor. iPhone 6s’e özel üretilmiş kılıfları tercih etmenizi ya da kılıfı deneyerek almanızı öneririz.