reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 6s incelemesi

live photos

FOTOĞRAFLAR CANLANIYOR

3D Touch’la zenginleşen bir diğer özellikse fotoğraflar. Galeri görünümünde fotoğraflara bakmayı kolaylaştırmasının yanında yeni gelen Live Photos özelliği başlı başına 3D Touch ile hayat buluyor. Fotoğraflarınızı hareket ve sesle buluşturan Live Photos sayesinde çektiğiniz fotoğrafın 1,5 saniye öncesi ve sonrası kaydedilerek canlı fotoğraflar çekiliyor. Çektiğiniz fotoğrafa hafifçe bastırdığınızda fotoğraf canlanıyor ve ekranda anında oynamaya başlıyor. Live Photos’u duvar kağıtlarında da kullanmak mümkün. Çektiğiniz herhangi bir Live Photo’yu kilit ekranı göseli olarak kullanabilir, fotoğrafa hafifçe bastırarak canlandırabilirsiniz.

Dünyanın en popüler “fotoğraf makinesi” unvanına sahip olan iPhone, yenilenen kamerasıyla ve fotoğrafçılığa yeni bir bakış açısı getirdiği Live Photos özelliğiyle unvanını pekiştiriyor. Yeni teknolojilerle donattığı 12 megapiksel kamerasının sonuçları zaten oldukça beğendiğimiz iPhone 6’nın kamerasına kıyasla daha başarılı. Daha yüksek çözünürlüğün yanında daha keskin görüntüler ve gerçeğe daha yakın renkler veren iPhone 6s’in kamerası etkileyici.

iphone6simovie
4K ÇEKİMLER
Video çözünürlüğünü 4 katına çıkaran iPhone da rakiplerinin izinden gidiyor ve artık 4K çözünürlüklü videolar çekebiliyor. Yenilenen kamerayla 4K yeteneği bir araya gelince iPhone 6s rakiplerine gözdağı veriyor. 4K video çekerken üçüncü dakika civarında kameranın etrafında bir miktar ısınma gözlemledik. Zaten çok uzun süreler 4K video çekmenin çok mantıklı olmaması bizce bunu sorun olmaktan çıkarıyor.

Selfie çekimlerinde ekranı flaş ışığı gibi kullanma özelliği sayesinde karanlıkta bile güzel selfiler çekmek mümkün oluyor. Üstelik ortam ışığını algılayabilen True Tone FLash ve ekranın normalden üç kat daha fazla parlamasını sağlayan Retina Flash çipi sayesinde sayesinde aslına uygun görünen renkler, doğal cilt tonları ve daha aydınlık selfie’ler çekmek mümkün hale geliyor.