reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 7 Plus ve iPhone 8 Plus hız testinde karşı karşıya [Video]

Apple’ın yeni akıllı telefon modellerinden iPhone 8 Plus geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı. Ön siparişlerin tamamlanması ve satışların başlamasıyla birlikte internet iPhone 8 videolarıyla dolup taşmaya başladı. Hazırlanan ilk videolardan biri iPhone 7 Plus ve iPhone 8 Plus‘ı hız testinde karşı karşıya getiriyor. Ortaya enteresan bir sonuç çıkıyor.

Cam gövdesiyle dikkat çeken iPhone 8 Plus A11 Bionic işlemciden güç alıyor. iPhone 7 Plus’ta ise A10 Fusion çipin yer aldığı biliyoruz. Apple’ın iPhone 8 Plus’taki işlemci tercihi cihazın yüzde 25 daha hızlı olmasını sağlıyor. En azından Apple’ın iddiası bu yönde. Avustralyalı bir YouTuber olan MadMatt ise bu iddianın ardından iki cihazı hız testine tabi tutuyor.

Tahmin edebileceğiniz üzere video iPhone 7 Plus ve iPhone 8 Plus‘ın sıfırdan açılmasıyla başlıyor. iPhone 8 Plus bu noktada net bir şekilde liderliğini belli ediyor. Uygulama hızlarına geldiğimizde ise işler değişmeye başlıyor. En baştan beri cihazda yer alan AppStore, hava durumu ve harita gibi uygulamalara neredeyse aynı hızda açılıyor. Farkın netleştiği nokta ise oyunlar oluyor. iPhone 8 Plus videode denenen oyunların büyük bir kısmını çok daha hızlı açıyor. Fakat yarışı Twitter cephesinde kaybediyor. Sonuç olarak iPhone 8 Plus’ın gerçekten daha hızlı olduğunu söyleyebiliriz. Fakat bu fark iPhone 7 Plus kullanıcılarını telefonlarından vazgeçirecek seviyede değil. iPhone 7 Plus ve iPhone 8 Plus’ı hız testini haberimizin girişindeki videoda görebilirsiniz.