reklamı kapat

POPÜLER

iphone concept

iPhone 8’in kablosuz şarj teknolojisi beklendiği gibi çalışmayabilir

iPhone 8‘in kablosuz şarj teknolojisiyle geleceği uzun bir süredir biliniyordu ve şimdi de bu teknolojinin nasıl kullanılacağıyla ilgili bazı bilgiler gün ışığına çıktı. Cihazın kutu içeriğiyle ilgili olarak ortaya çıkan bilgiler, kablosuz şarj teknolojisini sabırsızlıkla bekleyenleri hayal kırıklığına uğratabilir.

Bilindiği üzere daha önce yalnızca premium olan modelde kablosuz olacağı iddia ediliyordu. Fakat son gelen bilgilerde bu sene piyasaya sürülecek tüm iPhone modellerinde kablosuz şarj özelliğinin sunulacağı dile getirildi. Bu iddia, teknoloji dünyasında olumlu yankı buldu. Ancak son gelen rapor kablosuz şarjın sadece 5 inçlik premium modelde yer alacağını gösteriyor. Cam gövdenin de bu üst düzey modele özel olacağı, diğerlerinin ise eskisi gibi alüminyum gövdeyle geleceği ileri sürülüyor.

Ancak son gelen bilgiler kablosuz şarjın beklendiği gibi çalışmayacağını gösteriyor. iPhone 8’in dahili bir kablosuz şarj teknolojisine sahip olmayacağı ve tıpkı Samsung’da olduğu gibi bir şarj istasyonunun üstüne konularak cihazın şarj edilebileceği söyleniyor. Apple’ın bunun için daha önce Apple Watch’un şarj cihazlarını üreten Luxshare ile çalıştığı belirtiliyor.

Öte yandan iPhone 8’in kutu içeriğiyle ilgili birkaç bilgi de mevcut. Buna göre cihazın kutusunda lightning’den 3.5 milimetre kulaklık girişine dönüştüren adaptör kutu içerisinden çıkmayacak. Ayrıca kutudan USB-C adaptörünün çıkacağı yönündeki söylentiler de bu yeni raporda yalanlanmış durumda. Yeni iddiaların ne derece doğru olduğunu ise ilerleyen dönemlerde öğreneceğiz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“iPhone 8’in kablosuz şarj teknolojisi beklendiği gibi çalışmayabilir” için bir cevap

  1. Gaz lambası dedi ki:

    iphone 6 çıkmadan önce ince cerceveli cok şık görseler geliyordu istenilen oydu 6 bi geldi yine ekran oranı cok kötü sonra 7 çıkmadan ayni görseller geldi hatta full ekranlı sızma görseller bile vardı ama 7 geldi 6nin ayni. Şimdi ayni sey 8 için yapıyolar yine aynisi olacak odun gibi bi telefon. Ama inanıyorum kuyruklar bitmez.